Hírösszefoglaló: a Fidesz–KDNP nyerte a választást, útfejlesztés, felújítás és faültetés
Fotó: Szarka Lajos

Az elmúlt hét legfontosabb hírei egy helyen.

Választás 2022 – Fölényesen győzött a Fidesz-KDNP

Kétharmados aránnyal a Fidesz–KDNP nyerte a 2022-es országgyűlési választást, közel 99 százalékos feldolgozottság mellett. Az országosan leadott szavazatok 95 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények szerint Nyíregyházán, az első választókerületben dr. Szabó Tünde, a nyíregyházi 2. választókerületben dr. Vinnai Győző folytatja munkáját országgyűlési képviselőként.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/valasztas-2022-folenyesen-gyozott-a-fidesz-kdnp-2022-04-04
valasztas.jpg

Útfejlesztések – Számos beruházás és fejlesztés van folyamatban Nyíregyházán

Megkezdődik a 4-es számú főút Nyíregyháza–Debrecen közötti szakaszának tervezése, napokon belül indul a nyíregyházi intermodális csomópont közbeszerzési eljárása, a 2. ütemmel folytatódik az ötmilliárdos kormányzati támogatásból megvalósuló útépítési program, és megkezdődnek a Széchenyi, Szarvas és Szent István utcák felújítási munkálatai – jelentette be dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere, valamint dr. Szabó Tünde és dr. Vinnai Győző, Nyíregyháza országgyűlési képviselői egy közös sajtótájékoztató keretében.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/utfejlesztesek-szamos-beruhazas-es-fejlesztes-van-folyamatban-nyiregyhazan-2022-03-30
utejlesztes.jpg

Faültetés a Móricz iskolában – Újabb 50 fát ültettek el Nyíregyházán a tiszta levegőért

Újabb 50 – 20 nyír, 20 kőris és 10 ezüst hárs – facsemetét ültettek el Nyíregyházán, a Móricz Zsigmond és a Móra Ferenc Általános Iskola udvarán, illetve az épületek előtti közterületen. A CrossBordAir projektben Nyíregyháza partnere a szatmárnémeti és az ungvári önkormányzat. Az ETT, az Európai Határvárosok Korlátolt Felelősségű Európai Területi Együttműködési Csoportosulása azt vállalta, hogy javítják a levegő minőségét és csökkentik a légszennyezést.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/faultetes-a-moricz-iskolaban-ujabb-50-fat-ultettek-el-nyiregyhazan-a-tiszta-levegoert-2022-03-31
fa.jpg

Átadó – Mintegy negyvenmillió forintból készült el a kertvárosi iskola új sportpályája

Mintegy negyvenmillió forintból készült el a kertvárosi általános iskola új sportpályája, amelyet csütörtökön adtak át a diákok számára. A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézménye korábban nem rendelkezett megfelelően kialakított, szilárd burkolatú sportudvarral. Ezt a hiányosságot pótolta az a műanyag borítású pálya, amelyen ezek után számos sportágat űzhetnek az iskola diákjai.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/atado-mintegy-negyvenmillio-forintbol-keszult-el-a-kertvarosi-iskola-uj-sportpalyaja-2022-03-31
kertvarosi suli.jpg

Korszerű tornaterem, épülő kézilabdapálya – Felújítások a Bem József Általános Iskolában

62 millió forintból megújult a tornaterem, az udvaron pedig kézilabdapálya épül a Bem József Általános Iskolában. Az önkormányzat minden lehetőséget és feltételt biztosít az intézmények számára, hogy modern körülmények között tudjanak testnevelésórákat és foglalkozásokat tartani, ezt mutatja az is, hogy 17 iskolai tornaterem újult meg az elmúlt hónapokban és már 14 Ovi-Sport Pálya is van Nyíregyházán.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/korszeru-tornaterem-epulo-kezilabdapalya-felujitasok-a-bem-jozsef-altalanos-iskolaban-2022-03-30
bem.jpg

Ősztől már Nyíregyházán is elérhető lesz a Mathias Corvinus Collegium két programja

2022 őszétől már Nyíregyházán is elérhető lesz a Mathias Corvinus Collegium egyedülálló Fiatal Tehetség Programja és Középiskolás Programja. Az MCC képzései Magyarországon jelenleg 14, Kárpát-medence-szerte pedig összesen 23 helyen érhetőek el. Ez bővül most a nyíregyházi képzési központtal, amelynek épülete a tervek szerint nemcsak oktatási célokat szolgál, hanem egy valódi közösségi térként működik majd.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/osztol-mar-nyiregyhazan-is-elerheto-lesz-a-mathias-corvinus-collegium-ket-programja-2022-03-29
mcc.jpg

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Tormássi Géza, a nyíregyházi közgyűlés tagja, a Városstratégiai Bizottság elnöke

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Tormássi Géza. A nyíregyházi közgyűlés tagja, a Városstratégiai Bizottság elnöke több mint 3 évtizede meghatározója a helyi közéletnek, hiszen a rendszerváltozás óta egy ciklus kivételével folyamatosan önkormányzati képviselő is civil pályája mellett. Az elismerést a megyeházán nyújtotta át a kormánymegbízott a városi és megyei vezetés jelenlétében, melyet önkormányzati munkájáért és az egyházi oktatás újjáépítését segítő tevékenységéért kapott.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/magyar-arany-erdemkereszt-kituntetest-vehetett-at-tormassi-geza-a-nyiregyhazi-kozgyules-tagja-a-varosstrategiai-bizottsag-elnoke-2022-04-01
erdemkereszt.jpg

Foglalkoztatási paktum – Közel 7,5 milliárd forintnyi támogatást nyert el a megye

Közel 7,5 milliárd forintnyi támogatást nyert el a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatallal a megyei foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési együttműködésekre. A térség sajátossága, hogy egyszerre van jelen munkaerőhiány és munkanélküliség is a munkaerőpiacon. Ezekre is megoldásokat keres a most induló együttműködés.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/foglalkoztatasi-paktum-kozel-75-milliard-forintnyi-tamogatast-nyert-el-a-megye-2022-03-30
paktum.jpg

Adomány – Több mint 5 millió forintnyi eszközzel támogatták a kórházat a vadászok

Több mint 5 millió forintnyi eszközzel támogatta a Jósa András Oktatókórház Gyermekosztályát az Országos Jótékonysági Vadászati Közhasznú Nonprofit Kft. A jótékonysági vadászatból befolyó összegből 3 darab betegőrző monitort, valamint 4 darab digitális csecsemőmérleget vásárolt a kórház.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/adomany-tobb-mint-5-millio-forintnyi-eszkozzel-tamogattak-a-korhazat-a-vadaszok-2022-03-29
korhaz.jpg

Adomány – Ukrajnai menekülteknek gyűjtöttek a polgármesteri hivatalban

A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének a nyíregyházi polgármesteri hivatalban működő alapszervezete a városházán dolgozók körében szervezett gyűjtést az ukrajnai háború elől menekülők megsegítésére. A 300 ezer forintos pénzadományt a Katolikus Karitász számlájára utalták át.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/adomany-ukrajnai-menekulteknek-gyujtottek-a-polgarmesteri-hivatalban-2022-03-31
adomany.jpg

Megalakult a Petőfi Klub – Havonta két alkalommal szerveznek kulturális programokat

Nyíregyháza is csatlakozott a Petőfi-emlékévhez, a Váci Mihály Kulturális Központ koordinálja az ehhez kapcsolódó klub programjait. A 2022-es és 2023-as évet Petőfi Sándor-emlékévvé nyilvánította az Országgyűlés, ennek apropóján alakulnak a helyi közösségek.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/megalakult-a-petofi-klub-havonta-ket-alkalommal-szerveznek-kulturalis-programokat-2022-03-30
petofi.jpg

A normalitás a hívószava a Védett Társadalom Alapítványnak, mely a hagyományos értékeket védi

A Védett Társadalom Alapítvány életigenlő, biztonságos, a hitüket, kultúrájukat és hagyományaikat szabadon megélő egyének, családok, közösségek és nemzetek sokszínűségére épít – olvasható hitvallásukban. Küldetésük, hogy védelmet nyújtson a fizikai, biológiai és erkölcsi határok felszámolására törekvő globalista szervezetekkel és ideológiákkal szemben. A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége az alapítvány elnökét és kuratóriumi tagját, Földi Lászlót és Földi-Kovács Andreát hívta Nyíregyházára, akik telt házas előadást tartották szerdán, a megyeházán.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/a-normalitas-a-hivoszava-a-vedett-tarsadalom-alapitvanynak-mely-a-hagyomanyos-ertekeket-vedi-2022-03-31
vta.jpg

Pályázat vizeink védelmére – Összesen 260 óvodás és általános iskolás jelentkezett

Figyelemfelhívás a vizek védelmére címmel hirdettek óvodások és általános iskolások részére pályázatot. Rajzokat, PowerPoint bemutatókat és kis videókat várt a Nyíregyházi Egyetem, a NYÍRVV és a Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézménye.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/palyazat-vizeink-vedelmere-osszesen-260-ovodas-es-altalanos-iskolas-jelentkezett-2022-04-01
vizeink.jpg

Lengyel-magyar kapcsolatok – Nyíregyházán ünnepelték a két nemzet barátságát

Pénteken ünnepelték a lengyel-magyar kapcsolatokat Nyíregyházán. A rendezvényen részt vett Rzeszów mint testvérváros és Gorlice mint partnerváros is. Az ünnepségen lengyel és magyar kulturális műsor is volt, illetve kihirdették a Bem iskola által szervezett csapatverseny eredményét.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/lengyel-magyar-kapcsolatok-nyiregyhazan-unnepeltek-a-ket-nemzet-baratsagat-2022-03-28
lengyel.jpg

50 méhes rajz a Váciban – A kulturális központban mutatták meg a rajzpályázat legjobb alkotásait

A Visegrádi Alap országai 2021 októberétől 2022 májusáig követik és szervezik a Barátságban a méhekkel programot, melyhez Nyíregyháza lengyel testvérvárosa, Rzeszów révén kapcsolódott. A Bee Friendly! a lakosság körében hivatott erősíteni a méhbarát hozzáállást, hiszen beporzók nélkül nincs, de legalábbis nehézkes az élet. A témával kapcsolatos rajzpályázat eredményeit a napokban hirdették ki a Váciban.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/50-mehes-rajz-a-vaciban-a-kulturalis-kozpontban-mutattak-meg-a-rajzpalyazat-legjobb-alkotasait-2022-03-29
rajz.jpg

Édesipari Termékgyártó Szakma Kiváló Tanulója – Országos versenyt szerveztek Nyíregyházán

Hét diák mérte össze tudását az országos Édesipari Termékgyártó Szakma Kiváló Tanulója Versenyen. A megmérettetésnek a Westsik Vilmos Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola biztosított helyszínt.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/edesipari-termekgyarto-szakma-kivalo-tanuloja-orszagos-versenyt-szerveztek-nyiregyhazan-2022-04-01
edes.jpg