Tovább fejlődik Sóstó

 

 

 

 

 

 

Sajtóközlemény 

Tovább fejlődik Sóstó

2021.05.13.
 

Nyíregyháza MJV Önkormányzata bruttó 1, 445 milliárd forint összegű, százszázalékos, vissza nem térítendő támogatást nyert a „Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő integrált termék- és szolgáltatásfejlesztése” című, GINOP-7.1.9-17-2018-00005 azonosító számú pályázat megvalósítására. A projekt konzorciumban került megvalósításra a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt.-vel együttműködve az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból.

A megvalósuló fejlesztés elsődleges célja a jelenleg meglévő fő turisztikai attrakciók kiegészítése önállóan is vonzerőként értelmezhető, innovatív kínálati elemekkel. A fejlesztések közvetlen és közvetett hatásai révén az idelátogatók több élménnyel gazdagodnak, kényelmesebbé válik a parkolás, fokozottabban integrálhatók és csomagban is értékesíthetők lesznek a térség turisztikai vonzerői. Növekedhet a visszatérési ráta, összességében pedig nő a vendég- és látogatószám és ezzel együtt a turizmusból származó bevétel.

A pályázat keretén belül az alábbi fő tevékenységek valósulnak meg:

  • Szökőkútpark kialakítása az AQUARIUS élményfürdő előtti parkban és a volt Szeréna laki ingatlan déli részén hang- és fény effektekkel, kapcsolódó térrekonstrukcióval,
  • Kerékpárkölcsönző és szerviz pont kialakítása, kerékpárok beszerzése,
  • Parkolóhelyek optimalizálása,
  • 3 db nyilvános WC telepítése,
  • Zöldfelület rekonstrukció, öntözőhálózat telepítése– és egyéb turisztikai célú épített/telepített kiegészítő élményelemek kialakítása: termelői piactér és zenepavilon,
  • A Tófürdő előtti és a Székelykapu előtti meglévő szökőkutak összekötése, kapcsolódó térburkolati-, és zöldfelületi rekonstrukció,
  • Trambulin park kialakítása.

A kivitelezési munkálatok 2021. május 11-én kezdődtek, és várhatóan 2021 őszén fejeződnek be. A munkaterület elkerítése szakaszosan történik, a Hunguest Hotel Sóstó és a Svájci Lak közötti parkolók lezárásra kerültek 2021. május 12-től.

A projekt megvalósításának időszakában a látogatók tájékozódását angol és magyar nyelvű tájékoztató táblák segítik.

A projektről bővebb információ kérhető:

Nyíregyháza MJV Önkormányzata

4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1.

Tel.: 06-42/524-524

www.nyiregyhaza.hu