Heti hírösszefoglaló: átadták a megbízóleveleket, elektromos rollerek érkeztek Nyíregyházára, nőtt a Nyíregyházi Egyetemre jelentkezők száma
Fotó: Illusztráció

Az elmúlt hét legfontosabb hírei egy helyen.

Átadták a megbízóleveleket – Folytatják a munkát a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselői

Átvették a megbízóleveleket Nyíregyháza megválasztott országgyűlési képviselői. A Fidesz-KDNP két jelöltje, dr. Szabó Tünde és dr. Vinnai Győző a választási bizottságok elnökeitől vették át a megbízásukat, majd a képviselők a következő ciklus terveiről és céljairól is beszámoltak.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/atadtak-a-megbizoleveleket-folytatjak-a-munkat-a-fidesz-kdnp-orszaggyulesi-kepviseloi-2022-04-21

megbizolevel.jpg

Elektromos rollerek Nyíregyházán – 250 darab bérelhető eszköz a város 84 pontján

250 darab elektromos rollert helyeznek el Nyíregyháza különböző pontjain, a szolgáltatást bárki igénybe veheti, aki elmúlt 18 éves és okostelefont használ. A rollerek kölcsönzéséért egy mobil applikáción keresztül lehet fizetni, a szolgáltatás percdíjas. Orostól a belvároson át egészen Sóstóig, összesen 84 ponton helyeznek el bérelhető rollereket Nyíregyházán.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/elektromos-rollerek-nyiregyhazan-250-darab-berelheto-eszkoz-a-varos-84-pontjan-2022-04-22

roller.jpg

Felvételi – Idén is nőtt a Nyíregyházi Egyetemre jelentkezők száma

Az általános felvételi eljárásban 2022. február 15-ig jelentkezhettek elektronikus úton a továbbtanulás előtt állók a hazai felsőoktatási intézményekbe. Idén 4401 fiatal választotta a Nyíregyházi Egyetemet. Első helyen is 1428 diák jelölte meg az intézmény valamelyik képzését. Továbbra is sláger minden eddigi sikeres szakterület, de nyáron újabb fiatalok jelentkezését várják a pótfelvételi eljárásban.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/felveteli-iden-is-nott-a-nyiregyhazi-egyetemre-jelentkezok-szama-2022-04-20

nye.jpg

Felújítás – Szent Miklós napjára tervezik a görögkatolikus székesegyház átadását

Több száz milliós állami támogatással zajlik a nyíregyházi görögkatolikus székesegyház felújítása, mely a tervek szerint az év végére, a névadó Szent Miklós napjára készül el. Bővítik az templomhoz tartozó külső tereket, megnyitják a gimnázium felé a kerítést, és bővül a sekrestye, emellett belső festés díszíti a jövőben a belső tereket.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/felujitas-szent-miklos-napjara-tervezik-a-gorogkatolikus-szekesegyhaz-atadasat-2022-04-19

templom.jpg

Robot Kupa – Kilenc csapat 27 tanulója mérte össze tudását a nyíregyházi versenyen

A Nyíregyházi Egyetem adott otthont a Magyar Ifjúsági Robot Kupának, mely nemcsak bemutató és robotverseny, de kvalifikációs lehetőség is a RoboCup Junior Portugáliába tervezett európai, illetve a thaiföldi világversenyre. Kilenc háromtagú csapat mérte össze tudását a szerdai vetélkedőn.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/robot-kupa-kilenc-csapat-27-tanuloja-merte-ossze-tudasat-a-nyiregyhazi-versenyen-2022-04-20

robotkupa.jpg

Ötven éves lett a Pályaválasztási Intézet

Ezen a héten ünnepli a Pályaválasztási Intézet megalakulásnak 50. évfordulóját.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/otven-eves-lett-a-palyavalasztasi-intezet-2022-04-21

palyavalasztas.jpg

Központi ballagás – „Áldott, aki előre néz”

1925 ballagó diákot képviseltek péntek délelőtt a Városháza Krúdy termében rendezett ünnepségen 20 középiskola végzős diákjai. A köszöntők után emlékfüzetet és tollat adott át a diákoknak a város polgármestere. A számonkérés, a sikeres felvételi, majd az újabb diákévek után a város visszavárja a frissen végzett szakembereket, akiknek életkezdését segíti a Hazaváró program is.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/kozponti-ballagas-aldott-aki-elore-nez-2022-04-22

ballagas.jpg

Ballagók Kapcsos Könyve – Több mint kétezer diák neve került be a város nagy könyvébe

Bejegyezték nevüket a Ballagók Kapcsos Könyvébe a Nyíregyházán érettségiző diákok. A tanév vége felé közeledve ez már hagyománynak számít a városban, az első könyv 2006-ban készült. A pandémia idején a diákok nem tudtak személyesen megjelenni, most viszont újra a városházán jegyezték be húsz nyíregyházi középiskolai végzős osztályának névsorát.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/ballagok-kapcsos-konyve-tobb-mint-ketezer-diak-neve-kerult-be-a-varos-nagy-konyvebe-2022-04-20

ballagok.jpg

Beiratkozás – Május 9-én, 10-én és 11-én várják a szülőket az óvodákban

Kezdődik a beiratkozás, május 9-én, 10-én és 11-én személyesen és online is várják a szülőket a nyíregyházi óvodákban.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/beiratkozas-majus-9-en-10-en-es-11-en-varjak-a-szuloket-az-ovodakban-2022-04-21

ovi.jpg

VÉDA-kapu, fix kamera és mozgó traffipax, valamint drón is figyeli a közlekedést Nyíregyházán

Az elsőbbségadás hiánya, a gyorshajtás és a kanyarodás szabályainak megszegése – ezek okozzák a legtöbb közlekedési balesetet Nyíregyházán. A halálos közúti balesetek száma jelentősen csökkent az elmúlt években, 2021-ben heten vesztették életüket. A rendőrök az ittas vezetőket is próbálják kiszűrni, a húsvéti hosszú hétvégén több ezer sofőrt szondáztattak, de mindössze négy vezetővel szemben intézkedtek. Az elmúlt években az eszközállomány is nagymértékben fejlődött a Nyíregyházi Rendőrkapitányságon.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/veda-kapu-fix-kamera-es-mozgo-traffipax-valamint-dron-is-figyeli-a-kozlekedest-nyiregyhazan-2022-04-20

trafi.jpg

Erdőfelújítás kezdődött Sóstón – Több mint harmincezer csemetét ültetnek el a napokban

Több mint harmincezer csemetét ültetnek el a napokban a Sóstói-erdőben. Az erdőfelújítás szerdán kezdődött, a terület jellegének megőrzése miatt a homoki tölgyesekre jellemző fajok csemetéit ültetik el. A Nyírerdő szakemberei az Erdei Tornapálya mellett és az erdő nyugati tömbjében dolgoznak.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/erdofelujitas-kezdodott-soston-tobb-mint-harmincezer-csemetet-ultetnek-el-a-napokban-2022-04-21

erdo.jpg

Nyuszi futás – Közel ezren indultak a családi versenyen

Két év szünet után ismét megrendezték a Nyuszi futást. Szombaton az Atlétikai Centrumba várták a mozogni vágyókat. Ugrálóvár, cukorágyú és élő csocsó – csak néhány a kiegészítő programok közül, mellyel a Nyuszi futás szervezői készültek.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/nyuszi-futas-kozel-ezren-indultak-a-csaladi-versenyen-2022-04-19

nyuszi.jpg

Húsvét a határon – Nyolcezernél is több menekült érkezett az elmúlt napokban

Nyolcezernél is több menekült érkezett az elmúlt napokban Magyarországra. A nagy roham már lement, a határ menti segítségpontokon nagypénteken volt a legnagyobb forgalom: volt olyan tranzitpont, ahová csaknem félezren érkeztek akkor. A segélyszervezetek továbbra is várják a felajánlásokat, még mindig tartós élelmiszerekre van a legnagyobb szükség.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/husvet-a-hataron-nyolcezernel-is-tobb-menekult-erkezett-az-elmult-napokban-2022-04-19

hatar.jpg

Értéktár a múzeumfaluban – Új állandó kiállítás nyílt a sóstói skanzenben

Állandó kiállítás nyílt Szabolcs-Szatmár-Bereg megye értékeiből a Sóstói Múzeumfaluban. A skanzenben egy nyertes pályázatnak köszönhetően újították fel a túristvándi csűrt, a tárlat itt kapott helyet.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/ertektar-a-muzeumfaluban-uj-allando-kiallitas-nyilt-a-sostoi-skanzenben-2022-04-22

muzeumfalu.jpg

Jó estét nyár, jó estét szerelem! – A zenés színmű a Krúdy Kamara után a Rózsakert Szabadtéri Színpadon lesz látható

Presser Gábor dalaival kerül színre Fejes Endre igaz történeten alapuló regénye '69-ből a Móricz Zsigmond Színházban. A Jó estét nyár, jó estét szerelem! nyíregyházi rendezője Horváth Illés. Viktor szerepét Tar Dániel alakítja. A májusi előbemutató után júniusban több estén is láthatják a Rózsakert Szabadtéri Színpad nézői. Szeptemberben pedig a kőszínházi évad műsorára kerül.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/jo-estet-nyar-jo-estet-szerelem-a-zenes-szinmu-a-krudy-kamara-utan-a-rozsakert-szabadteri-szinpadon-lesz-lathato-2022-04-19

joestet.jpg