Boldog születésnapot, Kamilla!

Mivel a kicsi anyja első borjas tehén volt s tapasztalatlan, nem gondozta, ezért születésétől kezdve a park gondozói vették át a pótpapa szerepét, akik az első időkben éjjel-nappal 3 óránként etették az akkor 150 centiméteres újszülöttet.

A borjú eleinte kolosztrumot (előtejet) kapott, ami igen gazdag fehérjében és antioxidánsokban, később pedig már egy speciális, nyomelemekben gazdag tejpótló tápszerrel kínálták.
A folyékony adagot, most hogy Kamilla már szépen eszi az abrakot és a szénát is, a gondozók folyamatosan csökkentették, s októbertől már csak szilárd takarmányt kapott, mint a kifejlett állatok.

A zsiráflány jelenleg 2,8 méter, de ivarérett korában magassága eléri majd a 4,3 métert is. Az etetési időszakot kivéve, a borjú kezdetektől fogva a 4 fős Rothschild tenyészállománnyal közösen él, hiszen a jövőjét tekintve fontos volt, hogy újszülött korától ő is a csapat tagja.

[REKLAM]

Kamilla a Nyíregyházi Állatpark többhektáros, Afrika élővilágát bemutató kifutórendszerben él, olyan ritka patásokkal együtt, mint a grevy zebra, a nagy kudu vagy a fekete lóantilop.

A Rothschild-zsiráfok (Giraffa camelopardalis rothschildi) a zoológusként is elismert híres bankár, Walter Rothschild (1868–1937) után kapták nevüket. Eredetileg Ugandában, Kenyában, illetve Dél-Szudánban őshonosak, ezért Uganda zsiráfnak is szokták nevezni. Veszélyeztetett patásnak számít, a természetben kevesebb mint 700 egyed él belőlük. A világ állatkertjeiben nagyjából 450 Rothschild-zsiráfot tartanak számon, köztük 5 itt, a Nyíregyházi Állatparkban él. Kamilla a hetedik Nyíregyházán született zsiráf.