Átadták a rendőrök az afgán határsértőket a román határőrizeti szerv munkatársainak
A hét férfi illegálisan lépett be Magyarország területére.
Tovább olvasomBöngésszen a(z) Hírek bejegyzései között !
A hét férfi illegálisan lépett be Magyarország területére.
Tovább olvasom
A védelmi intézkedéseknek és az oltásoknak köszönhetően csökken a fertőzöttek száma - mondta az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján.
Tovább olvasom
Élelmiszerbiztonsági, élelmiszer-higiéniai ajánlásokkal segíti a nyitásra készülő vendéglátóhelyek működtetését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Tovább olvasom
Városunk tavaszi szépségeit bemutató online fotópályázatot hirdet a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesület a Közösség Hetén.
Tovább olvasom
A következő tíz napban 1 millió 480 ezer adag oltóanyag érkezik Magyarországra Oroszországból és Kínából - mondta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten.
Tovább olvasom
Elismerően nyilatkozott a magyar intézkedésekről Hans Kluge, a WHO (Egészségügyi Világszervezet) európai regionális igazgatója, üdvözölte a határozott lépéseket és a példaértékű oltási kampányt.
Tovább olvasom
Az ágazati bértámogatásra jogosultak április 30-ig igényelhetik a bérek 50 százalékát fedező támogatást a munkaügyi központok foglalkoztatási főosztályain - mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán.
Tovább olvasom
Tóth Fruzsina elutazott a válogatotthoz.
Tovább olvasom
Elkezdődött a MÁV-Start új típusú jegy- és bérletautomatáinak 60 napos utasforgalmi próbaüzeme, a 13 automatát a Nyugati és a Keleti pályaudvaron tesztelik – közölte a MÁV kedden az MTI-vel.
Tovább olvasom
A köztársasági elnök vasárnap jelentette be, hogy alapítványt hoz létre feleségével, Herczegh Anitával együtt a koronavírus miatt árván maradt gyermekek megsegítésére. Az államfő ötmillió forintot adományoz a megtakarításából, amihez hárommillió forinttal csatlakoztak a dél-dunántúli régió megyéi – hangzott el az M1 Híradójában.
Tovább olvasom
Hajnalban megérkezett Magyarországra a kormány teherszállító gépe, amely még előző este indult Moszkvába újabb 100 ezer adag második komponensű Szputnyik-vakcináért. A cargogép és a személyzete nem sokáig lesz itthon, hamarosan Kínába repülnek, hogy hazahozzák a Sinopharm következő szállítmányát – hangzott el az M1 Híradójában.
Tovább olvasom
A napsütést gomoly- és fátyolfelhők zavarhatják. Erőteljesebb gomolyfelhő-képződésre főként az ország keleti felében számíthatunk, így záporok, zivatarok is ott alakulhatnak ki nagyobb számban – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Tovább olvasom
Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 3 363 596 fő, közülük 1 425 124 fő már a második oltását is megkapta.
Tovább olvasom
Kedd délután 15:30-kor a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Újfehértó közelében lévő vasúti átjáróban egy traktorral két személyvonat ütközött össze, az ütközés során az egyik vonat kisiklott – írja közleményében a MÁVINFORM.
Tovább olvasom
A Készenléti Rendőrség járőrei még a helyszín közelében elfogták a gépkocsifeltörés feltételezett elkövetőit.
Tovább olvasom
Újabb, mintegy 250 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett kedden Magyarországra – közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden az MTI-vel.
Tovább olvasom
Mától megszűnik a látogatási és az intézményelhagyási tilalom a gyermekvédelmi intézményekben - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára a Facebook-oldalán.
Tovább olvasom
A javuló járványügyi adatokban már az oltások hatása is közrejátszik, a vakcinák iránt egyre nő a lakosság bizalma és igénye - mondta az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján kedden.
Tovább olvasom
A teraszok és kerthelyiségek nyitásával az esti kijárási tilalom nem szűnik meg - hívta fel a figyelmet a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese a keddi online sajtótájékoztatón.
Tovább olvasom
Elkezdődik az ötmilliárd forintos útépítés első üteme Nyíregyházán. Az első szakaszban 18 utca kap szilárd burkolatot, várhatóan október végére. A program teljes keretét az előzetes tervek szerint 2022 év végére sikerül felhasználni.
Tovább olvasom
A korábban kivágott fák eltávolítását egy forgácsológéppel végzik, ezt a parkok könnyebb gondozása miatt szükséges elvégezni.
Tovább olvasom
Arra kérik a tulajdonosokat, autóikat ne hagyják a lezárt területen.
Tovább olvasom
Folytatódik a Kállói úton, egy 150 méteres szakaszon a rázópadka kiépítése.
Tovább olvasom
Teljes forgalomkorlátozás mellett hárítják el a korábban keletkezett dugulást az érintett városrészben.
Tovább olvasom