Kosárlabda NB-II döntő - Vereséggel kezdett a NYÍKSE

Hosszú utazás várt pénteken a Sunshine NYÍKSE NB-II-es férfi kosárlabda együttesére. A mieink Pécsre utaztak, és este a Budafok ellen léptek pályára. A négyes döntő első meccsén Trepák révén a Dunaharaszti az utolsó másodpercekben egyenlített a házigazda PTE-PEAC ellen, így 92-92 után jöhetett a hosszabbítás. Végül a Dunaharaszti nyert egy ponttal, így kis csúszással indult a NYÍKSE mérkőzése. A magas ellenfél mellett a teremben lévő nagy meleggel is meg kellett küzdenie a mieinknek. Nem indult rosszul a meccs, vezettek a mieink, de rendre egyenlített a Budafok. Asztalos duplájával viszont 20-13-nál hét ponttal vezetett a NYÍKSE, de előbb felzárkózott, majd Swanson révén fordított a végén az ellenfél, de Földesinek volt válasza. A folytatás fordulatos volt, de öt pontos nyíregyházi vezetésnél jött egy hullámvölgy, a zónával nem tudtak mit kezdeni a mieink, és ezt kihasználva nyolc ponttal meglépett a Budafok. Mindkét oldalon jöttek a távoli dobások, de tíz pont fölé nőtt a különbség. Asztalos és Kósa próbált faragni a hátrányon, végül 45-55-tel fordultak a csapatok. Swansont a folytatásban sem sikerült tartani, 20 pontnál tartott a harmadik negyed elején. Pontatlanok voltak a támadásbefejezések a mieinktől, pedig többet hibáztak a negyed végén a budafokiak is. Az utolsó felvonás 57-69-cel kezdődött. Nagyon kevés pontot hozott a záró negyed eleje, és alig változott a különbség, így végül a Budafok megnyerte a találkozót.

Sunshine NYÍKSE – Budafok 66-89 (28-26, 17-29, 12-14, 9-20)

NYÍKSE: Asztalos 18, Kósa 11/3, Tisza 10/6, Gáspár 11, Zajácz 7/3
Csere: Savic 2, Földesi 2, Csirpák 2, Bíró 3, Balogh B.B, Major
vezetőedző: Kovács Tibor