Ez történt Nyíregyházán – Közgyűlés,Központi Ballagás és Helló Nyíregyháza! is volt
Elmúlt heti hírösszefoglalónk következik

Rászoruló családoknak adományoznak hűtőszekrényt a Város Báljának bevételéből Nyíregyházán
A Nyíregyháza Város Bálja 2019. alkalmából az Electrolux Lehel Kft. 28 darab hűtőszekrényt ajánlott fel a városnak. Ezeket az önkormányzat rászoruló családoknak adományozta. Az adományozó leveleket a városházán adták át.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/raszorulo-csaladoknak-adomanyoznak-hutoszekrenyt-a-varos-baljanak-bevetelebol-nyiregyhazan-2019-04-24

Az adományozó leveleket Dr. Kovács Ferenc polgármester, Dr. Ulrich Attila alpolgármester és Kiss Aranka, az Electrolux Lehel Kft. kommunikációs vezetője adta át a családok képviselőinek a városháza Krúdy termében

Sportkoncepcióról, első lakáshoz jutók támogatásáról és okoszebráról is döntöttek
Megtartotta áprilisi ülését Nyíregyháza közgyűlése. A képviselő-testület többek között elfogadta a város 2024-ig tervezett sportkoncepcióját, a stratégiai zajtérképre alapuló intézkedési tervet, az intelligens gyalogosvédelmi rendszer megvalósítását, valamint rendeletet alkotott az első lakáshoz jutók helyi támogatásának szabályairól.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/sportkoncepciorol-elso-lakashoz-jutok-tamogatasarol-es-okoszebrarol-is-dontottek-2019-04-25

A napirendek tárgyalása előtt elismerések átadására került sor

Javában tart a III. Ifjúsági Hét Nyíregyházán – Középpontban a fiatalság!
Az eseményt az Ifjúsági Kerekasztal, az Önkormányzat és a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum szervezte idén már harmadik alkalommal. A nyitónap szórakoztató, sport és tájékoztató kínálata után csütörtökön zajlott az Ifjúságkonferencia, majd a hetet pénteken a Helló Nyíregyháza! zárta.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/javaban-tart-a-iii.-ifjusagi-het-nyiregyhazan-kozeppontban-a-fiatalsag-2019-04-25

A szervező szakemberek a felnőttek felelősségvállalását képviselték a hét valamennyi programjában, de a rendezvény elsősorban a fiatalokat szólította meg

Központi Ballagás – Nyíregyháza 20 középiskolájának 81 diákja vett részt az ünnepségen
A városi ünnepségen 20 nyíregyházi középiskola 81 diákja vett részt, a kiválasztott tanulók képviselték társaikat. Emlékként egy Nyíregyháza logóval ellátott tollat vehettek át, majd a rendezvény végén lufikat engedtek a magasba.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/kozponti-ballagas-nyiregyhaza-20-kozepiskolajanak-81-diakja-vett-reszt-az-unnepsegen-2019-04-26

20 nyíregyházi középiskola 81 kiválasztott diákja vett részt az ünnepségen, amellyel a fiatalok városhoz való kötődését szeretné a városvezetés erősíteni

Sikeres volt az idei Helló Nyíregyháza! Összefoglaló kora délutánig!
Az egész napos, tavaszköszöntő turisztikai szezonnyitó rendezvény gerincét a hagyományoknak megfelelően a különféle tematikával készülő utczák adták, melyek felpezsdítették az egész belvárost. Színes programkavalkád, koncertek is várták az érdeklődőket.
További információ: https://www.nyiregyhaza.hu/post/sikeres-az-idei-hello-nyiregyhaza-osszefoglalo-kora-delutanig-2019-04-26

Pénteken ismét felpezsdült Nyíregyháza belvárosa