Második lett a Krúdy kézilabda együttese - Miskolcon rendezték a B kategóriás döntőt

Második lett a Krúdy kézilabda együttese - Miskolcon rendezték a B kategóriás döntőt

A 2018/2019. tanévi Kézilabda „B” kategóriás Diákolimpia® Országos Döntőjét április 25-28. között Miskolcon rendezték meg. A négynapos versenyen az V-VI. korcsoport képviselői küzdöttek meg egymással legjobb tudásuk szerint, hogy a torna végén a legjobbak megszerezzék a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet.
A torna a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) megbízásából, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület, valamint a Miskolc Városi Diáksport Szövetség közös szervezésében jött létre. A 2018/2019. tanévben összesen 145 iskolai csapat nevezett a versenysorozatra, s végül közülük került ki az országos döntő 16 legjobb fiú, és 15 legjobb leány
csapata. A 14 fős csapatok az V-VI. korcsoportban (1999–2003 között születettek) mérkőztek meg
a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címért. A verseny egyszerre négy helyszínen, a Miskolci
Egyetem Körcsarnokában, a Herman Ottó Gimnázium, a Zrínyi Ilona Gimnázium, valamint a
Miskolci Rendészeti Szakgimnázium tornacsarnokában zajlott.
A csütörtöki megnyitó ünnepségen részt vett, illetve köszöntőt mondott Török Dezső, a BorsodAbaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke, Thaisz Miklós, a Magyar Diáksport Szövetség elnökségi
tagja, valamint Rakaczki Zoltán, Miskolc MJV sportért felelős polgármesteri biztosa is. A
Diákolimpia® versenyek fővédnöke dr. Áder János köztársasági elnök, védnökei közt pedig
megtalálható többek között dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, dr. Szabó Tünde
sportért felelős államtitkár és dr. Bódis József oktatásért felelős államtitkár is. A versenyen jól szerepelt a Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázum fiú csapata, mely második lett! A megyéből a Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium a harmadik helyen végzett a lányoknál.