Heti hírösszefoglaló: újra beindult a szökőkút, új buszmenetrend, filmsiker
Fotó: Illusztráció

Az elmúlt hét legfontosabb hírei egy helyen.

„Nekünk Nyíregyháza az első” – Újraválasztották dr. Szabó Tündét (FIDESZ-KDNP), akinek megtiszteltetés az újabb négyévnyi országgyűlési képviselőség

Nekünk Nyíregyháza az első – így foglalta össze dr. Szabó Tünde, a megyeszékhely újabb négy évre megerősített képviselője a választási sikere hátterét. Az országgyűlési választáson a szabolcsi egyes kerületben a szavazatok 44,92 százalékával újraválasztott FIDESZ-KDNP-s képviselő a Nyíregyházi Televíziónak azt nyilatkozta, nagy felhatalmazást kapott az újabb kétharmados sikerrel a kormányzat országosan, s neki is megtiszteltetés, hogy a nyíregyháziakat továbbra is képviselheti a parlamentben. Mint mondta, az itt élők segítségére szeretné fordítani energiáit, az igényeiket meghallgatva.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/nekunk-nyiregyhaza-az-elso-ujravalasztottak-dr.-szabo-tundet-fidesz-kdnp-akinek-megtiszteltetes-az-ujabb-negyevnyi-orszaggyulesi-kepviseloseg-2022-04-13

szabotunde.jpg

Újraválasztották dr. Vinnai Győzőt, Nyíregyháza és térsége országgyűlési képviselőjét (FIDESZ-KDNP), aki szerint a közbizalom felelősséget is jelent

– A jelentős közbizalom felelősséget is jelent, s már a választás másnapjától kötelező úgy tovább dolgozni, hogy megőrizzem a támogatást – így fogalmazott a Nyíregyházi Televíziónak dr. Vinnai Győző. Nyíregyháza és térsége újraválasztott FIDESZ-KDNP-s képviselője, aki a szabolcsi kettes számú választókerületben a szavazatok 58,13 százalékával szerezte meg az újabb mandátumot, azt mondta, a magyarok egyértelmű értékrendre szavaztak április 3-án. Úgy látja: fontos a képviselő személyes jelenléte és elérhetősége a térségben, s hogy Nyíregyháza szintet lépett az elmúlt bő évtized fejlesztéseivel.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/ujravalasztottak-dr.-vinnai-gyozot-nyiregyhaza-es-tersege-orszaggyulesi-kepviselojet-fidesz-kdnp-aki-szerint-a-kozbizalom-felelosseget-is-jelent-2022-04-14

vinnai.jpg

Attrakció – Április 14-étől újra gyönyörködhetünk a sóstói szökőkút hang- és fényjátékában

Mint ismeretes, Nyíregyháza MJV Önkormányzata a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül százszázalékos, vissza nem térítendő, európai uniós támogatást nyert Sóstógyógyfürdő komplex turisztikai fejlesztésére, a kivitelezési munkálatok 2021. év végén fejeződtek be. A beruházás során számtalan elemmel gazdagodott Sóstógyógyfürdő, többek között zárt csapadékvíz-elvezető rendszert hoztak létre, parkolók újultak meg, új sétányok jöttek létre, zöldfelületi rekonstrukció, öntözőhálózat kiépítése és trambulinpark építése is megvalósult. A projekt kétségkívül leglátványosabb eleme az Európában is ritkán látott, mintegy 500 négyzetméter vízfelületű, tematizált hang- és fényeffektekkel kiegészített vízjátékot adó szökőkút lett, melynek játékában a próbaüzem során ezrek gyönyörködtek tavaly októberben. Az Aquarius Élményfürdő előtti szökőkút 2022. április 14-én újra működésbe lép, és a turisztikai szezonhoz igazítva már folyamatosan, és egyre bővülő rendben fog működni.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/attrakcio-aprilis-14-etol-ujra-gyonyorkodhetunk-a-sostoi-szokokut-hang-es-fenyjatekaban-2022-04-13

szokokut.jpg

Buszmenetrend – A tavaszi időszakban előszezoni menetrendet vezetnek be

A tavaszi időszakban folyamatosan növekvő szabadidős utazások magasabb színvonalú kiszolgálása érdekében 2022. április 15-től előszezoni menetrendet vezetnek be az 5, 5A, 8, 8A, 8B és az 55-ös vonalakon. A tavaszi ünnepnapokon; április 15‑én, 17‑én, 18‑án, május 1‑jén, június 5‑én és 6‑án „Retró járat Nyíregyháza” arculattal ellátott Ikarus 280 típusú magaspadlós csuklós autóbusz szállítja az utasokat.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/buszmenetrend-a-tavaszi-idoszakban-eloszezoni-menetrendet-vezetnek-be-2022-04-13

busz.jpg

16 csapat, 130 óvodása vett részt a Nyíregyházi Ovi-Röpi Kupán

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola a Magyar Röplabda Szövetség támogatásával, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvánnyal és a Nyíregyházi Sportcentrummal együttműködve megrendezte a Nyíregyházi Ovi-Röpi Kupát, melynek helyszíne a Nyíregyházi Bem József Általános Iskola tornacsarnoka volt. A rendezvény célja, hogy egy jó hangulatú közös játék keretében ismerjék meg az óvodás korú gyerekek a röplabdát és a zsinórlabdát. A programra 16 óvodás csapat jelentkezett, összesen 130-an vettek részt a versenyben.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/16-csapat-130-ovodasa-vett-reszt-a-nyiregyhazi-ovi-ropi-kupan-2022-04-12

ovikupa.jpg

Nyíregyházi siker – Horváth László Attila a legjobb színész díját nyerte a portói fesztiválon

Horváth László Attila, a Móricz Zsigmond Színház színművésze a Lélekpark című filmben nyújtott alakításáért a legjobb színész díját nyerte el a portói nemzetközi filmfesztiválon! Keveset már filmezett a művész, de most egyre jobban tetszik neki az új szakma.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/nyiregyhazi-siker-horvath-laszlo-attila-a-legjobb-szinesz-dijat-nyerte-a-portoi-fesztivalon-2022-04-13

film.jpg

Felújítás – Szent Miklós napjára tervezik a görögkatolikus székesegyház átadását

Több száz milliós állami támogatással zajlik a nyíregyházi görögkatolikus székesegyház felújítása, mely a tervek szerint az év végére, a névadó Szent Miklós napjára készül el.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/felujitas-szent-miklos-napjara-tervezik-a-gorogkatolikus-szekesegyhaz-atadasat-2022-04-19

felujitas.jpg

Beiratkozás – Április 21-én és 22-én lehet beiratni a gyerekeket az általános iskolába

Április 21-én csütörtökön, illetve 22-én pénteken kell beiratni az óvodásokat az általános iskola 1. osztályába. A gyereket nem kell vinni, de a személyazonosságot igazoló iratokat igen. Nyilván minden családban közismert a körzetes és nem körzetes iskola fogalma, illetve az, hogy hazánkban szabad iskolaválasztás van.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/beiratkozas-aprilis-21-en-es-22-en-lehet-beiratni-a-gyerekeket-az-altalanos-iskolaba-2022-04-13

beiratkozas.jpg

Így telt a Költészet napja Nyíregyházán – Visszatekintő

A hagyományok szerint koszorúzással és ünnepi szavakkal indult a költészet napja Nyíregyházán, majd a Váci Mihály Kulturális Központban több mint 70 diák vett részt a szavalóversenyen.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/igy-telt-a-kolteszet-napja-nyiregyhazan-visszatekinto-2022-04-16

kolteszet.jpg

Ízelítő a Móricz Zsigmond Színház nyári programjaiból

Két szűk esztendő után bombasztikus évadra és nyárra készülnek a Móricz Zsigmond Színházban.

https://www.nyiregyhaza.hu/post/izelito-a-moricz-zsigmond-szinhaz-nyari-programjaibol-2022-04-16

szinhaz.jpg