Megemlékezések a kommunizmus áldozatainak emléknapján
Koszorúzásokkal emlékeztek ma Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapján.
Tovább olvasomBöngésszen a(z) Hírek bejegyzései között !
Koszorúzásokkal emlékeztek ma Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapján.
Tovább olvasom
Jó ütemben halad a 320 négyzetméteres görögkatolikus templom építése Borbányán. Az egyházközség 1995 óta, alapításuktól kezdve várja, hogy saját épületbe költözhessenek. A munka a tervek szerint halad, és ha minden jól megy, az idei karácsonyt már az új templomban tudják ünnepelni.
Tovább olvasom
Február 25-e a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja. Nyíregyházán Toma András, az utolsó magyar hadifogoly emléktáblájánál koszorúzott az önkormányzat csütörtök délelőtt.
Tovább olvasom
A baloldali pártok nemcsak rendkívüli jogrend meghosszabításában nem voltak partnerek, hanem a vakcinák ellen is hangolják a polgárokat. Kijelenthető, abban bíznak, hogy ha elhúzódik a járvány, a kormányba vetett bizalom meginog, és így szeretne hatalmat szerezni az ellenzék – jelentette ki Gulyás Gergely.
Tovább olvasom
A járványhelyzetben is törvényesen és eredményesen végezte munkáját 2020. évben a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség.
Tovább olvasom
Vádat emelt az ügyészség az ellen a jelenleg is külföldön, ismeretlen helyen tartózkodó nyíregyházi férfi ellen, aki még 2019 őszén hagyott helyben egy nyíregyházi szórakozóhely előtt egy ittas férfit, de a kulcsait a helyszínen hagyta, amelyek elvezettek hozzá.
Tovább olvasom
4385 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 414 514 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Tovább olvasom
Február 25-e a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja. Tavaly az egyik utolsó rendezvény volt, amit a márciusban sok mindent megváltoztató pandémiás helyzet előtt még meg lehetett tartani, idén szó sem lehet róla. Így az önkormányzati vezetők lapzártánk után, csütörtökön szűk körben hajtottak fejet a város több pontján, a Napló pedig a végzettsége és hivatása szerint történész dr. Ulrich Attila alpolgármestert kérte gondolatai megosztására – ezúttal nem emlékezőbeszéd keretében.
Tovább olvasom
Ezen a héten is izgalmas témákkal várja nézőit a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsora.
Tovább olvasom
A fehérgyarmati hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet, a mentők egy embert szállítottak kórházba.
Tovább olvasom
A délelőtti órákban a legtöbb helyen feloszlik a köd, és naposra fordul az idő, ám néhol – főként északkeleten – tartósabban megmaradhat a köd, illetve a rétegfelhőzet – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Tovább olvasom
A korábbi hetek emelkedő tendenciája megtorpant a szennyvíz koronavírus eredmények országos átlagában. A legtöbb településen stagnálás tapasztalható, Salgótarjánban és Szombathelyen emelkedik, míg Szekszárdon csökken a koncentráció.
Tovább olvasom
Major József, a 10.vk. Örökösföld önkormányzati képviselője értesíti az érintetteket, hogy a március 4-én csütörtökön 17-19 óra között tervezett fogadóórája a járványügyi helyzetrevaló tekintettel elmarad.
Tovább olvasom
Minden pályára lépő játékos pontot szerzett a nyíregyháziaknál.
Tovább olvasom
Hullámzó volt a játék, majdnem száz pontig jutottak a mieink.
Tovább olvasom
A járművezetők figyelmét felhívják, hogy a járdán gyalogosforgalomra is számítaniuk kell.
Tovább olvasom
A Malom utca páros oldalán korlátozzák a várakozást az ott lakók kérésére. Parkolni ezentúl a kiépített parkolósávban lehet.
Tovább olvasom
Elektromos parkettacsiszoló és alatta a parketta égett kedd este Nyíregyházán, a Színház utcában.
Tovább olvasom
Az egyik jármű vezetője elhagyta a helyszínt. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Tovább olvasom
Késő délelőttig a köd jórészt megszűnik, az ország legnagyobb részén sok napsütés várható, de kisebb körzetekben – várhatóan az Alföld egyes részein, északkeleten – tartósabban felhős maradhat az ég, illetve párás maradhat a levegő – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Tovább olvasom
Könnyítésről egyelőre még nem lehet beszélni a jelenlegi helyzetben – ezt Orbán Viktor miniszterelnök mondta a koronavírus-járvány kapcsán. Szerdán újabb 2855 magyar állampolgárnál mutatták ki a fertőzést. Fontos, hogy azokra is érvényes a 10 napos karatén, akik igazolt fertőzöttel szoros kapcsolatba kerültek.
Tovább olvasom
Február 19-én Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere online megbeszélést folytatott Kajaani, finn testvérvárosunk polgármesterével, Jari Tolonen úrral. Az eseményen részt vett dr. Ulrich Attila alpolgármester, Furkóné Szabó Marianna, a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője, és Pályi Zoltán, a Magyar–Finn Baráti Egyesület elnöke.
Tovább olvasom
Az iparűzési adó felezése automatikusan jár a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv); a március 15-ig fizetendő adóelőleg is felezhető, ehhez csak egy nyilatkozat benyújtására van szükség - hívta fel a figyelmet a Pénzügyminisztérium (PM) szerdai közleményében.
Tovább olvasom
Felszálló szakaszban van a harmadik hullám Magyarországon, ezt igazolják a járványügyi adatok is - közölte az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján.
Tovább olvasom