Hírösszefoglaló: Folyamatos az oltás, készülnek a sportparkok, folytatódnak a fejlesztések
Ez is történt az elmúlt héten Nyíregyházán. Az elmúlt hét legfontosabb hírei egy helyen!
Tovább olvasomBöngésszen a(z) Hírek bejegyzései között !
Ez is történt az elmúlt héten Nyíregyházán. Az elmúlt hét legfontosabb hírei egy helyen!
Tovább olvasom
A nyíregyházi sportoló remek teljesítményt nyújtott.
Tovább olvasom
Nyíregyházi, belvárosi épület homlokzati dekorációját megbontotta az erős szél, ami veszélyt jelentett a járókelőkre.
Tovább olvasom
A helyi hivatásos tűzoltók gyorssugárral és kéziszerszámokkal avatkoztak be.
Tovább olvasom
Ahogy azt már korábban megírtuk a korai órákban térségünket is elérte az a hidegfront, mely intenzív havazást hozott.
Tovább olvasom
Mesterséges fecskefészek-kihelyezéssel hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium a biológiai diverzitás megőrzésére. A tárca épületére tíz molnár- és négy sarlósfecske-fészek és fecskepelenka került. Azért is különösen fontos ez, mert az elmúlt egy évtizedben a fecskék állománya a felére csökkent. Az Agrárminisztérium falain kívül és belül hangsúlyos az állatvédelem. Friss példa erre a március 7-én lezárult állatvédelmi párbeszéd, amelynek kérdéseire több mint 262 ezren válaszoltak – hangzott e
Tovább olvasom
Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 2 432 313 fő, közülük 922 886 fő már a második oltását is megkapta. 1890 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 691 743 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Tovább olvasom
Mátyás király halálakor Európa egyik legnagyobb birodalmán uralkodott: nemcsak Magyarország és Horvátország királya, de hódításai révén Csehország királya és Ausztria főhercege is volt. 531 éve, 1490. április 6-án bécsi palotájában hunyta le örökre a szemét az utolsó nagy magyar uralkodó.
Tovább olvasom
Kedden késő este északnyugat felől érkezett markáns hidegfront jelentős lehűlést okozott – hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat. A viharos széllökések miatt több megyében figyelmeztetést adtak ki.
Tovább olvasom
Igazi ünnepi hangulatban telt a húsvéthétfő a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház oltópontjain.
Tovább olvasom
A beoltottak száma hamarosan elérheti a két és fél milliót Magyarországon, amely lehetővé teszi, hogy lassan és fokozatosan visszatérjen az élet a régi kerékvágásba. Mutatjuk, hogy pontosan milyen szabályok változnak az újranyitás első ütemének következtében.
Tovább olvasom
Módszertani ajánlást készített az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet a koronavírus-fertőzésen átesett emberek utógondozására – közölte Bogos Krisztina, az intézet főigazgatója az M1 Ma reggel című műsorában.
Tovább olvasom
Húsvéthétfő alkalmával közösségi oldalán tett közzé egy bejegyzést Orbán Viktor miniszterelnök. Azt írta, „két évvel ezelőtt a szokásos módon, meghitt családi körben telt a húsvét. Idén máshogy telik. Dolgozunk, hogy minél hamarabb legyőzhessük a vírust”.
Tovább olvasom
Mint minden ünnepnek, a húsvétnak is megvannak a tradicionális ízei és szokásai szerte a nagyvilágban. A tojás, a bárány, a sonka, a kalács számos nemzet konyhájában megjelenik, de a helyi ízek és alapanyagok egészen új és új oldalát mutatják meg az ünnepnek.
Tovább olvasom
Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 2 362 839 fő, közülük 913 012 fő már a második oltását is megkapta.
Tovább olvasom
Megható fotót tett közzé hivatalos közösségi oldalán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház.
Tovább olvasom
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház hivatalos közösségi oldalán számolt be a húsvéti ünnepek alatt zajló oltások tapasztalatairól.
Tovább olvasom
Itthon és a határon túl is próbáltak néhány hagyományos húsvéti rendezvényt megmenteni a járvány ellenére. A leglátványosabbra a csíkszeredai ételszentelés sikerült: több ezren álltak sorban a város központjában, egymás mellett, előttük kis kosárral, benne a szentelni való eledellel – hangzott el az M1 Híradójában.
Tovább olvasom
Késő délutánig túlnyomóan derült, napos, csapadékmentes időre számíthatunk, északkeleten lehet több felhő az égen – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Tovább olvasom
A BRSE-nél sok a beteg, nem tudnak kiállni.
Tovább olvasom
A járványügyi szabályozások miatt idén a húsvéti szentmisét is a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház plébániájának udvarán tartották a hívek közösségének jelenlétében. A szentmisét Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyés püspök mutatta be.
Tovább olvasom
Keddre mintegy 10 fokkal lesz hidegebb - Többször erős, viharos lesz a szél
Tovább olvasom
Orbán Viktor: A húsvét utáni első-második napon meglesz a 2,5 milliomodik beoltott
Tovább olvasom