Vetélkedő – Több témában mérték össze tudásukat a város nyugdíjasai a civilházban
Fotó: Szarka Lajos

A megyei nyugdíjas szövetség, annak nyíregyházi tagozata, illetve a nyíregyházi nyugdíjasklubok szinte minden évben tartanak műveltségi vetélkedőt, amelyre idén 6 csapat nevezett. Az irodalom, Nyíregyháza története és a lokálpatriotizmus témájában mérték össze tudásukat a város nyugdíjasai a civilházban.

„Nyíregyházának fontos, hogy a nyugdíjasai hogyan érzik magukat, egyedülálló módon idén is kiosztják a nyugdíjas-csomagokat, amelyeket a város biztosít a nyugdíjasai számára, egy jelentősen emelkedett nyugdíjas-létszám mellett is. Nagyon sok olyan program van, amelyet még most is úgy tudtunk átszervezni a művelődési házakba a zárás ellenére, hogy például a szenior örömtánc és a különböző rendezvények a nyitva maradt helyeken meg tudnak valósulni. Megpróbálunk mindent megtenni annak érdekében, hogy az előttünk álló időszakban minél több lehetőséghez jussanak a nyugdíjasaink. Ennek nagyon szép példája ez a szellemi vetélkedő is” – mondta el a megnyitó alkalmával dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere.

Kapcsolódó galéria

Vetélkedő nyugdíjasoknak