Így alakulnak a hosszú hétvégék 2019-ben – Tavasszal lesz az első

Így alakulnak a hosszú hétvégék 2019-ben – Tavasszal lesz az első

2019-ben tavasszal lesz az első hosszú hétvége. Március 15-e pénteki napra esik, így 3 napunk lesz kikapcsolódni az ezt követő hétvégét is beleszámítva. Ezután Húsvétkor jön egy újabb 4 napos pihenő. Április 19. Nagypéntek munkaszüneti napnak minősül, jön a hétvége, majd a húsvéthétfő. Noha május elseje körül nem számíthatunk hosszú hétvégére, de mivel szerdára esik, így legalább a hét közepén pihenhetünk egyet. A június 10-i Pünkösd hétfő az előtte lévő hétvégével együtt egy újabb 3 napos hosszú hétvégét biztosít majd. Augusztus 20. 2019-ben keddre esik, vagyis szombattól keddig kapunk egy négynapos hosszú hétvégét. A hétfői napot augusztus 10-én dolgozzuk majd le. Október 23. szerdára esik majd, vagyis szintén a hét közepén kapunk egy nap pihenőt. November 1. pénteken lesz, ami azt jelenti, hogy egy 3 napos hosszú hétvégére készülhetünk. December 24. kedd lesz, 27. pedig péntek, vagyis egymást követő hat nap tesz ki egy hosszú hétvégét. December 24-ét azonban december 7-én, december 27-ét pedig december 14-én kell majd ledolgozni.


Szoboszlai Tibor