Vasárnapig látogatható az év kiállítása
Vasárnapig látogatható az év kiállítása

Még tavasszal nyílt meg a Kárpát-medence legnagyobb honfoglalás kori kiállítása a Jósa András Múzeumban, ami ezúttal sem szűkölködött különleges műtárgyakban. A vándortárlat már csak november 14-ig marad Nyíregyházán.

A vándortárlatot a miskolci Her­man Ottó Múzeum állította össze 2 évvel ezelőtt, ami ott az Elit alakulat 2.0 címet kapta, és el is nyerte az év kiállítása elismerést. Ezt követően került át Csíkszeredára, ahol a páratlan leletanyagnak köszönhetően 30–50 ezer látogatóra számítottak, de a koronavírus-világjárvány és az intézmények bezárása miatt végül csak tízezren tekinthették meg. Innen érkezett a vándortárlat Nyíregyházá­ra, amit a Szabolcs vezér földje tárlat egészített ki az intézményben (a Jósa András Múzeumban található a vidéki múzeumok közül a legnagyobb honfoglalás kori leletanyag). A több mint 150 éves múzeum legszebb tárgyai közé tartoznak a honfoglalás kori leletek.