Törtek a Duna TV ablakai! Továbbjutott a nyíregyházi Tortuga!

A Dal 10., jubileumi évadát sem hagyta ki a nyíregyházi Tortuga, tegnap este a Duna TV stúdiójában, az első élő show-ban ők is színpadra léptek. Tíz előadó és dal hangzott el, közülük a zsűri juttatott tovább négyet az elődöntőbe, az ötödik továbbjutót pedig a közönség választotta ki szavazataival.

 

A zsűri által továbbjuttatott produkciók:

Szőke Nikoletta 35 pont

Galda Levente/Eredő 33 pont

Tortuga/ Törnek az ablakok 31 pont

Hajdu Erik/Szürke madár 29 pont

 

A közönség által továbbjutott:

Mudfield/Nincsen szerencsém

 

A dalokat Vincze Lilla zenész, dalszerző, a Napoleon Boulevard EMeRTon-díjas énekesnője, zenepedagógus, énektanár; Nagy Feró énekes, dalszövegíró, a Beatrice és az Ős-Bikini frontembere; Mező Misi, a Magna Cum Laude énekes-gitárosa; valamint a zsűriben idén először helyet foglaló Ferenczi György Artisjus- és kétszeres eMeRTon-díjas zenész, énekes, szájharmonika-művész véleményezte és pontozta.