Dávid Mihály szerint enyhe lesz a február, és a tavasz is kellemesnek ígérkezik
Fotó: illusztráció

Folyamatosan nyomon követjük a nyíregyházi vízépítő mérnök, Dávid Mihály időjárás-előrejelzéseit, amik tavaly meglehetősen pontosnak bizonyultak. Ha idén is bejön a jóslata, akkor februárban nem kell kemény hidegre számítanunk.

 

A Dávid-naptár szerint enyhe februárunk lesz, de a hónap végén még számíthatunk azért hideghullámra. Márciusra kellemesen tavaszi idő ígérkezik, 15-17 fok is lehet. Áprilisra aztán csapadékosra fordul az időjárás, csak huszadika körül számíthatunk erősebb felmelegedésre. Ilyen lesz a május is, sok esővel, de egyenletes meleggel. Június végétől aztán beköszönt a kánikula, a vízépítő mérnök előrejelzése szerint száraz és forró nyarunk lesz, augusztusban akár 35-36 fokkal is.