Tojásból lesz a csoda – Hamarosan újabb kiállítás nyílik a Kállay Gyűjteményben
Fotó: Trifonov Éva

Tojásból lesz a csoda – ezzel a címmel hirdeti a Kállay-ház Mészáros Józsefné orosi tojásfestő kiállítását, mely március 25-én nyílik.

Nagyböjt havában, húsvét előtt, a legjelentősebb keresztény hagyományra emlékeztetnek a szervezők. Lesz a bemutatóban mindenféle technikával készült hímes. Lenyomatos, írókázott, hímzett vagy aranyporos, éppen 1200 darab. Emellett a karácsonyihoz hasonlóan húsvéti fotósarok is várja a látogatókat.

Maga a tojásfestő tart kézműves gyermekfoglalkozásokat, amelyre regisztrálni kell. Három egyház, a zsidó, a református és a görögkatolikus egyház lelkészei pedig a húsvéti várakozás misztikumáról tartanak előadásokat március 30-án, április 6-án és 13-án. A kiállítás április 22-ig látható a Bessenyei téri épületben.

Kapcsolódó galéria

"Tojásból lesz a csoda!" - március 25-én nyílik a kiállítás a Kállay Gyűjteményben