Tavaly karácsonykor látta meg a napvilágot a Nyíregyházi Állatpark imádnivaló jaguárja

Tavaly karácsonykor látta meg a napvilágot a Nyíregyházi Állatpark imádnivaló jaguárja

Az ikrek egyik tagja sárga, míg a másik fekete bundával látta meg a napvilágot. Az ikrek sárga szőrű fekete foltos tagja idén árpilisban foglalta el végső helyét az Andok-kalandok jaguár kifutójában, s a látogatók egyik kedvence lett.

A jaguár Közép- és Dél-Amerika csúcsragadozója, elsősorban esőerdőkben él, de a nyíltabb, mocsaras területeken, valamint száraz füves pusztákon is előfordul. Kedveli a vizet, s kiválóan úszik. Harapása igen erős, így élőhelyén a teknősök vagy kajmánok elejtése sem jelent problémát számára. Egyedszáma manapság csökken, számára a legnagyobb veszélyt az élőhelyeinek elvesztése jelenti.

A közép- és dél-amerikai kultúrákban az erő és a hatalom szimbóluma volt. A maja civilizációban úgy hitték, hogy a jaguár közvetíti az élők és holtak kommunikációját és megvédi a királyi családokat. Az aztékoknál pedig létezett egy elit harcos osztály, melynek tagjait jaguárharcosoknak hívták.

Zárásképp pedig íme két karácsonyi fotó a Nyíregyházi Állatpark jaguárjáról! Boldog Születésnapot Kívánunk!

Tavaly karácsonykor...

...és most.

 

Farkas Fanni

A Nyíregyházi Állatpark jaguárjáról készült friss fotókat Kohut Árpád készítette.

A tavalyi karácsonyi fotót a Nyíregyházi Állatpark készítette.