Színháztörténeti kiállítás nyílik a Szindbádban – Pregitzer Fruzsinával beszélgettünk a részletekről
Fotó: Szarka Lajos

Színháztörténeti kiállításra invitál a Szindbád mely betekintést ad 1981-ig, az első állandó társulat megalakulásáig játszókról és közönségről - a tárgyilagos tényeket izgalmas kalandok, szórakoztató és megrázó fordulatok színesítik. 

A VIDOR Fesztivál ideje alatt minden nap 9-17 óráig kisfilmet, kiállított emléktárgyakat, fotókat, dokumentumokat tekinthetnek meg az érdeklődők a Szindbád Színháztörténeti Múzeumban.

Vezetett kiállításban is részt vehetnek az érdeklődők: augusztus 29-én, hétfőn 17 órakor, 31-én, szerdán 15 órakor, szeptember 2-án, pénteken 15 órakor, valamint szeptember 3-án, szombaton két alkalommal is: 9 órakor és 15 órakor, melyben Pregitzer Fruzsina, Jenei Judit és Tar Dániel, a Móricz Zsigmond Színház színművészei működnek közre.

A kiállítás részleteiről Pregitzer Fruzsina színművészt kérdeztük a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában: