Rzeszówban jártak a Mustárház és a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljai

2022. november 6-12. között a Mustárház és a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljai egy nyelvi és kulturális párbeszéden alapuló nemzetközi ifjúsági cserén vett részt Rzseszówban, Lengyelországban.

Nyíregyháza testvérvárosa kiváló helyszínnek bizonyult, hiszen a három résztvevő nemzet középpontja. Az ukrán, lengyel és magyar fiatalok közös történelmük alapján is hasonlóak, így a program témája nem állt messze a résztvevőktől sem.

– A projekt része volt a łancuti kastély látogatása, amely három lengyel nemesi család tulajdona volt, de II. Rákóczi Ferenc nevéhez is fűződik. A cserén rengeteg lehetőségünk volt a várost felfedezni és új barátságokat kiépíteni. Várjuk az újabb közös munkát, mely reményeink szerint hamarosan létrejön ismét – számoltak be a résztvevők.

 

Kapcsolódó galéria

Rzeszówban jártak a Mustárház és a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljai