Ónos eső és hófúvások miatt adtak ki figyelmeztetést

Ónos eső és hófúvások miatt adtak ki figyelmeztetést

Azt írták: a délelőtti órákra keleten megszűnik a havazás, majd a déli óráktól főként az Észak-Dunántúlon alakul ki csapadék, hó, havas eső, eső, estefelé ónos eső is előfordulhat. Nyugatira, délnyugatira fordul, és mérséklődik a szél.

A legmagasabb nappali hőmérséklet +2 és -3 fok között valószínű. Késő estére 0, -7 fok közé hűl le a levegő.

Szombaton a déli óráktól északnyugat felől az éjféli órákig egyre többfelé fordulhat elő kisebb csapadék az országban, amely kezdetben szilárd, majd elsősorban az esti és éjféli órák között a hó mellett vegyes halmazállapotú (fagyotteső, ónos eső, havaseső, eső) csapadék formájában várható a Dunántúlon és a Duna-Tisza köze nyugati részén.

A Dunántúl északi felében valószínűbb a több vegyes halmazállapotú csapadék.

A Dunántúli-középhegységben térségében reggelig kis területen 70 km/h körüli széllökés előfordulhat.

A Dunántúlon helyenként és északkeleten kisebb területen alacsonyszintű hófúvás előfordulhat ma délelőttig. A Bodrogköz térségében erősebb hófúvás kialakulhat délelőttig.

hirado.hu