NYÍRVV: munkatársaink hajnali 3 óra óta dolgoznak az utak síkosságmentesítésén

Viharos szél és jelentős mennyiségű havazás érte el az éjszaka során Nyíregyházát.

Ahogy azt már a tegnapi nap folyamán megtudtuk, a NYÍRVV Nonprofit Kft. felkészült a kritikus időjárási körülményekre, elmondták, a városüzemeltetési társaság figyelőszolgálata folyamatosan ellenőrzi az önkormányzat tulajdonában lévő utakat, ha pedig szükséges, rögtön indulnak a síktalanítási és a hótolási munkálatok.

Az előrejelzéseknek megfelelően éjszaka megérkezett az sarkvidéki hideg, havazással és viharos széllel, a NYÍRVV munkatársai hajnali 3 óra óta folyamatosan dolgoznak.

Szerkesztőségünknek kiemelték:

„Munkatársaink hajnali 3 órakor kezdték meg az utak sikosságmentesítését. A tömegközlekedési főútvonalak sózása történt meg első körben, a többi utcában jelenleg is zajlanak a sózási munkálatok. A folyamatos havazás és az erős szél nehezíti a munkát, a tartalékjárműveket is bevontuk.”

A NYÍRVV Nonprofit Kft. továbbá arra kéri az utakon közlekedőket, segítsék munkájukat azzal, hogy odafigyelnek munkagépeikre, hiszen az utakon dolgozó gépeket tilos és balesetveszélyes munkavégzés közben megelőzni.