Megkezdték a sóstói székelykapu restaurálását
Fotó: Illusztráció

Megkezdték a sóstói székelykapu restaurálását. Az idén 95 éves alkotást a Nyírvv saját forrásból hozatja helyre, azt darabonként szállítják el és a restaurálás végeztével, szeptemberben helyezik vissza az eredeti helyére. A felújítás mintegy 13 millió forintos önkormányzati forrásból valósulhat meg, melynek részleteiről Dicső Pétert, a Nyírvv Nonprofit Kft. közterület-kezelési igazgatóját kérdeztük.

A székelykaput 1927-ben készítették, tehát idén ünnepli 95-ik születésnapját. Az elmúlt évtizedekben több felújításon is átesett a székelykapu, amelynek az állaga most újabb felújítást követel meg. Önkormányzati forrásból, 13 millió forint nettó összegből tudjuk megújítani a székelykaput szeptember végére, a munkálatok mintegy két héttel ezelőtt kezdődtek el, a bontási fázisnál járunk jelenleg, a kivitelező elbontja, elviszi és felújítja a székelykaput, amely reményeink szerint szeptemberre újra eredeti pompájában tud majd ragyogni.”

Kapcsolódó galéria

Székelykapu felújítás előtt