Kupadöntős kosarasok! A Hepp-kupa fináléjába jutott a Nyíregyháza

A férfi kosárlabda Hepp-kupa négyes döntőjét rendezik a hétvégén. A Hübner Nyíregyháza BS az első találkozón az Újpest ellen lépett pályára. Az első negyedet esélyesebbhez méltón nyerték a mieink, de az is látszott, nem adja majd könnyen a bőrét a fővárosi gárda. A második játékrészben a lilák voltak pontosabbak és Ivosev vezérletével a nagyszünetre faragtak hátrányukból. Fordulás után izgalmasan alakult a meccs, és a negyed végén 73-73 volt az állás, azaz minden az utolsó felvonásban dőlt el. Itt ugyan egy pillanatra az újpestiek álltak jobban, de Mohácsi triplákkal válaszolt – érdekesség, hogy minden pontját távolról szerezte - így az utolsó négy percnek 87-82-es nyírségi vezetéssel vághattak neki a csapatok. A végjátékban jobban koncentráltak a Cápák, és nyerték a mérkőzést, ezzel bejutottak a döntőbe. Vasárnap a BKG Príma Akadémia – TF Budapest meccs győztese lesz az ellenfél a fináléban. 

Újpest-MT – Hübner Nyíregyháza BS 86-98 ( 17-26, 31-26, 25-21,13-25)

Nyíregyháza: Ubilla 13/6, Vaskó, Tóth G. 27/3, Bazsó 3/3, Bus 23/3
Csere: Mohácsi 18/18, Kiss 9/3, Szobi 2, Mokánszki 3
vezetőedző: Siska János