Küllők, húrok, dallamok:  zenés–bringás program a hétvégére

Itt a nagyszerű lehetőség, hogy két dolognak hódoljunk egyszerre, az V. Tokaj Utcazene Fesztiválra kerékpározunk. Speciális hangszerek, különleges zenék, stílusos előadók, 17 helyszínen több mint 300 zenész.

– Kell ennél több érv, bringára fel! Utunk során természeti látnivalóban sem lesz hiány, Rakamaz végén megállunk az Aranyos-árok feletti hídon gyönyörködni a holtágban. A festői szépségű Tokaji-hegy lábánál a dél felől benyúló Nagy - Morotva nyárral és akácosokkal szegélyezett partja madár- és növényritkaságoknak ad otthont – hív túrázni a Zöld Kerék Alapítvány.

Indulás: 2022. 09. 10 -én szombaton reggel 9 órakor, Nyíregyházáról a  Kossuth térről

Útvonal: Nyíregyháza – Nyírtelek – Rakamaz - Tokaj

Táv: 34 kilométer kerékpárút

Tervezett visszaút délután 17 óra.

A kerékpártúra a Tekerj a Zöldbe! túrasorozat része, ami a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség szervezésében az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ támogatásával valósul meg.