Kezdődik az adventi forgatag – Ünnepi fények, gyertyagyújtás és sztárvendég Nyíregyházán

Kezdődik az adventi forgatag – Ünnepi fények, gyertyagyújtás és sztárvendég Nyíregyházán

Elérkezett a várva várt időszak a nyíregyházi városlakók számára. Ünnepi díszbe öltözött a belváros, faházikók, fényár és karácsonyi hangulat várja a Kossuth térre érkezőket. Az előkészületek már hetekkel ezelőtt megkezdődtek a téren, a Város Karácsonyfájában is lassan két hete gyönyörködnek a járókelők.

Hivatalosan ma, azaz december 2-án indul a forgatag, mégpedig fantasztikus programokkal. Érdemes lesz a Kossuth térre látogatni!

16 óra 30 perckor a Cantemus Kórus előadásával veszi kezdetét a Nyíregyházi Advent, ezután felkapcsolják az ünnepi fényeket, és Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere, Dr. Kovács Ferenc köszönti a belvárosba érkezőket.

Ezt követően ökumenikus adventi áhítatra várják az érdeklődőket, majd közösen meggyújtásra kerül az első gyertya az adventi koszorún.

Az estet egy sztárvendég koncertje zárja, Varga Miklós énekes, színművész, rockzenész érkezik Nyíregyházára.


A részletes programokért tekintse meg digitális formában lapozható műsorfüzetünket.

 

Farkas Fanni

Fotó: Szarka Lajos