Halálos vonatgázolás – Nyíregyháza és Sóstóhegy között gázolt el egy embert a Latorca InterCity
Fotó: Illusztráció

A Nyugati pályaudvarról Záhonyba tartó 34-es számú Latorca InterCity Nyíregyháza és Sóstóhegy között Sóstó megállóhelynél elgázolt egy embert, aki a helyszínen életét vesztette – tájékoztatott hivatalos közösségi oldalán a MÁVINFORM.

A hatósági intézkedés miatt a vonatok csak egy vágányon közlekedhetnek, a menetidő 10-15 perccel meghosszabbodik a Nyíregyháza–Záhony vonalszakaszon.

Az utasokat átszállítják a Nyíregyházáról Záhonyba közlekedő 6202-es számú személyvonatra.

Továbbá a  Munkács felől érkező, Záhonyból 14:40-kor a Nyugati pályaudvarra induló Latorca nemzetközi InterCity vonat (33) egy korábbi baleset miatt Záhony és Nyíregyháza között nem közlekedik.

A vonat Munkács, illetve Csap felől érkező utasai a Záhonyból a 14:03-kor vagy 15:03-kor Nyíregyháza felé induló személyvonattal (6203,6213) utazhatnak tovább, melyről Nyíregyházán Budapest felé közlekedő InterCity vonatra lehet átszállni – olvasható a MÁVINFORM tájékoztatásában.