Fiatal nőkre támadt Nyíregyházán

Fiatal nőkre támadt Nyíregyházán
Egy órán belül őrizetbe vették a gyanúsítottat.

A nyíregyházi Arany János utcán 2015. május 12-én délelőtt egy fiatal nőt a karjánál megragadva próbált autójába tuszkolni egy férfi, miközben szexuális tartalmú utalást tett. A Nyíregyházi Rendőrkapitányság Érkerti Rendőrőrsének munkatársai egy órán belül elfogták a feltételezett elkövetőt. Ezután derült ki, hogy a férfi alig háromnegyed óra alatt két másik nőt is hasonló módon megtámadott ugyanazon a környéken. A 19–21 év közötti sértetteknek sikerült kiszabadítani magukat és elmenekülni, az ijedtségen kívül egyiküknek sem esett baja. V. Róbert 31 éves kállósemjéni lakost személyi szabadság megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával őrizetbe vették. A férfit egyelőre nem lehetett kihallgatni, a rendőrök a pszichiátrián őrzik.

A rendőrség azt is vizsgálja, hogy a gyanúsított korábban is követhetett-e el hasonló bűncselekményt. Bár mindhárom eset fényes nappal történt, senki sem sietett a megtámadott nők segítségére. A rendőrség azt tanácsolja, hogy ha valakit megtámadnak, hangosan kiáltson segítségért, a szemtanúk pedig azonnal hívják a 107-es vagy 112-es segélyhívót!