Zánka volt a tét

Zánka volt a tét
A tanulásban akadályozott diákok számára rendeztek atlétikai versenyt a Városi Stadionban. A regionális viadalra Szolnok megyéből is érkeztek fiatalok.

Tanulásban akadályozott fiatalok számára rendeztek atlétikai versenyt a Városi Stadionban. Nemcsak a megyéből, hanem Szolnokról is érkeztek iskolák. A szervezők szerint fontos, hogy a fogyatékkal élő fiatalok is összemérhessék tudásukat.

– A Bárczi Gusztáv iskolában már nagy hagyománya van a tanulásban akadályozott gyerekek kosárlabda tornájának. Több mint tíz éve minden esztendőben megtartják. Atlétikában viszont ez volt az első alkalom, hogy diákolimpiai megyei döntőt rendezhettünk, amit nagyon élveztek a résztvevők – mondta Szendrei Istvánné főszervező.

A diákolimpiai versenyen több számban versenyezhettek a fiatalok, a legjobb csapatok pedig a zánkai országos döntőbe jutottak.

D. L.