Ez történt Nyíregyházán – Jól haladnak a Hunguest Hotel Sóstó és az új uszoda munkálatai
Fotó: Szarka Lajos

Indítsuk elmúlt heti hírösszefoglalónkkal a hetet.

Idén 17 óvoda és 1 bölcsőde korszerűsödik városunkban! A Koszorú utcán is fejlesztenek!
2019-ben egy bölcsőde fejlesztése, valamint 10 óvoda energetikai és 7 óvoda komplex korszerűsítése valósul meg Nyíregyházán, 2 projekt keretében, több mint 1,1 milliárd forint értékben. A Koszorú úti óvodát is felújítják; a beruházás során, az „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál III. ütem” című projekt keretében megvalósult a homlokzati és lábazati falak hőszigetelése, a padlásfödém szigetelése, külső nyílászárók cseréje is.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/iden-17-ovoda-es-1-bolcsode-korszerusodik-varosunkban-a-koszoru-utcan-is-fejlesztenek-2019-07-23

 

Hamarosan befejeződnek a kivitelezési munkálatok a Hunguest Hotel Sóstónál!
Már az utolsó simításokat végzik az új, négycsillagos Hunguest Hotel Sóstónál. A kivitelezési munkálatok hamarosan befejeződnek, jelenleg a hibajavítások zajlanak, valamint a különböző rendszer-beüzemelések és üzempróbák, tűzvédelmi bejárások – minden, ami a használatba vételi engedélyezési eljáráshoz szükséges.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/hamarosan-befejezodnek-a-kivitelezesi-munkalatok-a-hunguest-hotel-sostonal-2019-07-24

 

Bujtosi Uszoda: elbontották a darukat, burkolnak a medencetérben!
Jó ütemben, a terveknek megfelelően halad a Bujtosi Uszoda építése. Pont egy évvel ezelőtt adták át a munkaterületet, a beruházásnál az elmúlt hónapokban több daru is dolgozott; ám szerda reggel az utolsó toronydarut is lebontották.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/bujtosi-uszoda-elbontottak-a-darukat-burkolnak-a-medenceterben-2019-07-24

 

Átadták a legújabb SafeCross okos zebrát Nyíregyházán, a belváros egy forgalmas pontján
A második okos zebrát adták át az Országzászló tér és a Kálvin tér találkozásánál, a forgalmas, 4 sávos belvárosi úton. Iskola, templom és közintézmény is van a közelben, a csomóponton több mint 17 ezer jármű halad át naponta. A legújabb okos zebra a Generali a Biztonságért Alapítvány támogatásával valósult meg.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/atadtak-a-legujabb-safecross-okos-zebrat-nyiregyhazan-a-belvaros-egy-forgalmas-pontjan-2019-07-25


Halott pénz és Best of Geszti koncert, utcazene és élő szobrok! Hamarosan VIDOR!
130 milliós költségvetéssel nyitja meg kapuit alig egy hónap múlva a VIDOR Fesztivál. A rendezvény hivatalos sajtótájékoztatóján elhangzott, a kormányzati és a városi keretösszegek mellett többek között a Bige Holding csoport támogatása is segíti a rendezvény még színvonalasabbá tételét.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/halott-penz-es-best-of-geszti-koncert-utcazene-es-elo-szobrok-hamarosan-vidor-2019-07-26