Ebből a videóból mindent megtudhat az immunrendszerről
Ebből a videóból mindent megtudhat az immunrendszerről

Hogyan védi magát a szervezetünk a kórokozóktól? Mi az az immunmemória? Hogyan segítenek a védőoltások a küzdelemben? Mit tehetünk immunrendszerünk erősítésért? Ez is kiderül a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága által készített KliniKaland animációs sorozat második részéből.

A KliniKaland első részében a védőoltásokról volt szó, a második rész viszont az immunrendszert mutatja be.

Az első évad további részeiben a vírusok és a baktériumok közötti különbségeket, az antibiotikum kúra előnyeit és hátrányait ismerhetjük majd meg.

Az immunrendszerről szóló rész itt tekinthető meg:

Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). Az Immunrendszer szakmai lektora dr. Falus András immunológus.

hirado.hu