Autómentes nap: egyetlen jeggyel ma korlátlanul lehet utazni!

A Mobilitási Hét keretében idén is Autómentes Napot tartanak az országban. Bármely, szeptember 22-én közlekedő MÁV-START, MÁV-HÉV, Volánbusz vagy GYSEV járatra megváltott helyközi jeggyel vagy bérlettel egész nap korlátlanul lehet utazni az országban. Ezzel arra ösztönzik a közlekedőket, hogy az egyéni közlekedési eszközök helyett vegyék igénybe a fenntarthatóbb, zöld közösségi közlekedést.

 

A Volánbusz helyközi járataira vagy időintervallumra szóló jegyek tehát egész nap felhasználhatók helyközi utazásra. Mobiljegyek esetében az aznap érvényesített menetjegyek egész nap felhasználhatók utazásra, ehhez az első érvényesítést követően a termék információs nézetét kell a járművezetők számára felmutatni.

 

A MÁV-START esetében is ma korlátlan számban bármilyen viszonylatban utazhatnak a 2. kocsiosztályon az aznap érvényes jeggyel vagy bérlettel.