Április 28-án tartotta szokásos György-napi ünnepségét Nyíregyháza nagy múltú Bessenyei Társasága

A megemlékezés több helyszínen különböző műsorokkal zajlott. A Megyeháza Bessenyei Termében emlékülésre került sor, melyre a nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium diákjai készítettek irodalmi műsort. 

– A Társaság névadójának ars poeticáját, miszerint „minden nemzet a maga nyelvén lett tudós, de idegenen sohasem”, jelenkorunk egyik legismertebb nyelvésze, dr. habil. Minya Károly fejtette ki és időszerűsítette Bessenyei György szellemi öröksége című előadásában. A programsorozat a testőríró szobrának megkoszorúzásával ért véget, amikor is a megyeszékhely több kulturális intézményének képviselői is tisztelegtek a felvilágosodás kori irodalom egyik vezéralakjának emléke előtt. Köztudott, hogy magyarságunk legizgalmasabb korszaka Bessenyei Ágis tragédiája című alkotásával vette kezdetét – tájékoztatta szerkesztőségünket Orémusz Maja, a Bessenyei Társaság elnökségi tagja.