A mentők, a katasztrófavédelem és a rendőrség vonult ma nagy erőkkel egy nyíregyházi iskolához

Kiürítették a délutáni órákban a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium épületét, többen rosszullétre panaszkodtak.

Az esethez a mentők, a katasztrófavédelem és a rendőrség vonult nagy erőkkel, szerkesztőségünknek Rutkai-Dér Vivien, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője adott tájékoztatást:

Kedd délután kiürítették az egyik jósavárosi iskola épületét, ahol többen rosszullétre panaszkodtak. A mentők és a rendőrség mellett nagy erőkkel vonultak a nyíregyházi hivatásos tűzoltók is a helyszínre.

A katasztrófavédelem munkatársai egy mobil labort is a helyszínre vittek, mely által méréseket végeztek. A mobil labor munkatársai nem mértek az intézményben egészséget károsító veszélyesanyag-koncentrációt, egy alapos szellőztetés után visszaengedték az intézménybe a helyszínen tartózkodókat.