A hét végén is folytatódnak a programok Nyíregyháza Adventi Forgatagában

A hét végén is folytatódnak a programok Nyíregyháza Adventi Forgatagában

Közel 10 kilométernyi fényfüzér díszíti a Városháza előtti teret, ahol több mint 30 árus kínálja portékáját. Az ünnepre készülők a karácsonyhoz kapcsolódó ajándékokból válogathatnak, de a vendéglátósok faházainál megkóstolhatják a sült húsokat, hurkát, kolbászt, forralt bort, teát és a népszerű kürtöskalácsot.

Délutánonként színpadi zenés-táncos előadások, valamint utcazene teszik hangulatosabbá a sétát. A főtéri kávézók és éttermek is csatlakoztak a forgataghoz, fűtött sátrakkal készültek.

A látogatók emellett akár 25 méter magasból is élvezhetik a város panorámáját, hiszen egy különleges, díszkivilágítással ellátott körhintát is felállítottak.

Szombaton a színpadon a Móricz Zsigmond Színház művészeinek előadását láthatjuk, vasárnap délután pedig a város adventi koszorúján meggyújtják a negyedik gyertyát, az est sztárvendége Szulák Andrea lesz.

Szoboszlai Tibor