420 lőszert foglaltak le Nyíregyháza külterületén

420 lőszert foglaltak le Nyíregyháza külterületén
A Nyíregyházi Rendőrkapitányság Érkerti Rendőrőrsének munkatársai előzetes bűnügyi információk alapján 2015. május 12-én házkutatást tartottak egy Nyíregyháza külterületén lévő ingatlanon.

Az intézkedésbe a Terrorelhárítási Központ munkatársait is bevonták, mivel felmerült a lőfegyverrel való visszaélés gyanúja. A nyomozók a családi házban 420 darab különböző kaliberű lőszert, egy számszeríjat és egy jelzőrakéta kilövésére alkalmas pisztolyt találtak és foglaltak le. A kutatásba a rendőrök bevonták a Darci névre hallgató robbanóanyag-kereső kutyát is. A rendőrök a ház tulajdonosának egy másik közeli ingatlanját is ellenőrizték, ahol 1930 doboz, magyar adójegy nélküli cigarettát találtak, melyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársainak átadtak. A nyomozók a két ingatlan közös tulajdonosát, F. Kálmán 67 éves nyíregyházi lakost a rendőrőrsre előállították, és gyanúsítottként kihallgatták. Az ügyben a további eljárást a Nyíregyházi Rendőrkapitányság Érkerti Rendőrőrse lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja.