Országos átlagban ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja
Az 5. héten országos átlagban ismét emelkedik a szennyvízmintákban az új koronavírus örökítőanyagának koncentrációja.
Tovább olvasomBöngésszen a(z) Hírek bejegyzései között !
Az 5. héten országos átlagban ismét emelkedik a szennyvízmintákban az új koronavírus örökítőanyagának koncentrációja.
Tovább olvasom
Február 4-én elkezdődik a regisztrált legidősebbek oltása. Őket a háziorvosuk értesíti az oltás pontos időpontjáról és helyszínéről, amely lehet a kórházi oltópont, vagy a háziorvosi rendelő, vagy az idős ember otthona is.
Tovább olvasom
1 079 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 378 734 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Tovább olvasom
A Covid után optimumON program segít a fertőzés utáni újrakezdésben.
Tovább olvasom
A nyíregyházi ökölvívó győzelemmel kezdett Debrecenben.
Tovább olvasom
A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3. a osztályának farsangi mulatságán a gyerekek osztálykeretben vonultak fel ötletes jelmezeikben.
Tovább olvasom
A Bethlen Gábor utcán egy építkezés miatt korlátozzák a gyalogosforgalmat, arra hívják fel a figyelmet, hogy a kerékpárosok is körültekintően közlekedjenek a Benczúr tér környékén.
Tovább olvasom
A Debreceni úton eltört egy csapadékelvezető fedlapja. A Magyar Közút megjelölte az úthibát, azonban az időjárási körülmények miatt nem tudják elvégezni a helyreállítást.
Tovább olvasom
A Nyírtávhő szakemberei a Mező utcán a gyalogosforgalom és a leállósáv korlátozásával helyreállítási munkálatokat végeznek.
Tovább olvasom
Vágási gyakorlatot végeztek a katasztrófavédők Nyíregyháza egyik telephelyén.
Tovább olvasom
Ötezer nyíregyházi kap felszólítást az önkormányzattól ezen a héten. Azok kapnak levelet, akik nem fizették be az építményadót, a helyi iparűzési vagy a gépjárműadót, vagy valamilyen pótlékbírságot. Az önkormányzat számára fontos ez a bevétel, többek között a tömegközlekedésre vagy az egészségügyi szolgáltatásokra fordítják.
Tovább olvasom
A férfi és a női kapcsolatokra fókuszál a házasság hete idén február 7-e és 14-e között. A katolikus egyházban ez az az örök és időtálló kapcsolat, amiből megszületik a család. A közel két évtizede Angliából indult kezdeményezést ma már négy kontinens huszonegy országában ünneplik.
Tovább olvasom
Alkotó idősek címmel Nyíregyháza MJV Idősügyi Tanácsa pályázatot ír ki a városban élő azon nyugdíjasok számára, akik mindennapi teendőjük mellett alkotó tevékenységgel foglalkoznak. A pályázatok benyújtási határidejét a későbbiekben teszik közzé.
Tovább olvasom
Újabb oltóanyag kapott engedélyt magyarországi használatra, a Pfizer-BioNTech, a Moderna és az AstraZeneca koronavírus elleni vakcinája után már a Sputnikot is engedélyezte a Nemzeti Népegészségügyi Központ. A szombaton érkezett AstraZeneca-vakcina első szállítmányából hamarosan megkezdődhet a 60 év alatti regisztrált krónikus betegek oltása.
Tovább olvasom
Sem a Nemzeti Védelmi Szolgálat, sem az új főosztály nem azért dolgozik, hogy csőbe húzza a védett szervek állományát, így az egészségügyi dolgozókat sem. A megbízhatósági vizsgálat nem csapda, nem az a célja, hogy a vizsgált személy bűnbe essen, mert számunkra az a pozitív eredmény, ha megállapíthatjuk, hogy az érintett szabályszerűen jár el.
Tovább olvasom
Állatvédelmi társadalmi párbeszéd indult, online kérdőív formájában várják a lakosság véleményét – mondta Nagy István agrárminiszter vasárnap a NOÉ Állatotthonban. A kérdőívet vasárnaptól egy hónapon át lehet kitölteni az allatvedelem.kormany.hu oldalon.
Tovább olvasom
Manipulált volt az alvázszám, és hamisított a forgalmi engedély. A rendőrök felfedték az eltéréseket.
Tovább olvasom
Egy nyíregyházi társasház egyik első emeleti lakásában ülőgarnitúra égett péntek hajnalban.
Tovább olvasom
Estig borult idő várható, csak ezt követően szakadozhat fel nagyobb területen a felhőzet az Észak-Dunántúl irányából – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Tovább olvasom
1 160 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 377 655 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Tovább olvasom
A Ferencváros vendége volt a Nyíregyházi KC.
Tovább olvasom
Az élről várhatja a rájátszást a női röplabda együttes.
Tovább olvasom
Zöld lámpát kapott a Szputnyik V - A gyártói specifikációnak megfelelt
Tovább olvasom
Az albérlet árát inkább lakástörlesztésre költik a fiatalok
Tovább olvasom