XVI. Országos Zongoraverseny – Idén is a Vikár Sándor Zeneiskola ad otthont a nagyszabású versenynek
Fotó: Illusztráció

1977 óta városunk nagy kulturális eseményei közé tartozik a Vikár Sándor Zeneiskola által három évente megrendezett Országos Zongoraverseny.

– Intézményünk 2022. március 25-27. között rendezi meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett és anyagilag támogatott XVI. Országos Zongoraversenyt. A verseny előkészítője és szakmai szervezője az Oktatási Hivatal – tájékoztatta szerkesztőségünket a Vikár Sándor Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője, Tamás Attila.

A rendezvényre 68 versenyző érkezik az ország 35 alapfokú művészeti iskolájából: Baja, Balassagyarmat, Békéscsaba, Biatorbágy, Bodrog, Budaörs, Budapest, Csongrád, Debrecen, Dunakeszi, Eger, Gödöllő, Kaposvár, Keszthely, Kiskunfélegyháza, Mátészalka, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Nagykanizsa, Pápa, Pécs, Pomáz, Sárospatak, Szeged, Székesfehérvár, Törökszentmiklós, Veszprém.

Az Országos Döntő - melyen a magyarországi alapfokú művészeti képzés legtehetségesebb zongora tanszakos tanulói vesznek részt - fővédnöke dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza Város polgármestere, védnöke Gaszperné Román Margit a Nyíregyházi Tankerületi Központ igazgató asszonya.

A verseny 2022. március 25-én pénteken 12:45 órakor rövid Megnyitóval kezdődik, ahol a résztvevőket Tamás Attila intézményvezető köszönti. A versenyprogram pénteken és szombaton zajlik. Az országos megmérettetés 2022. március 27-én vasárnap 10:30 órakor ünnepélyes díjkiosztó ünnepséggel, gálakoncerttel zárul.

A versenybizottság tagjai Dr. Hargitai Imre, Taraszova Marianna, Gerhát László.

A XVI. Országos Zongoraverseny programfüzete ide kattintva tölthető le.