Vöröskeresztes megújulás – Segély és építkezés

Jan 26, 2021

A Magyar Vöröskereszt 2017. júliusban új országos programot indított, melynek célja egy modern és a szakmai munkát optimálisan kiszolgáló, a veszélyeztetett, hátrányos helyzetű, krízisben élő személyek vagy családok szükségleteihez igazodó, korszerű infrastrukturális keret kialakítása.

Nagyszabású fejlesztés történt a Malom utcai megyei irodában is. A legfőbb cél az volt, hogy komfortossá és könnyen elérhetővé tegyék az ügyfélszolgálatot.

 

„Szociális ügyek intézését, adományozást, illetve a vizsgára való bejelentkezést, képzések szervezését, és az ezzel kapcsolatos napi szintű ügyintézést jelenti. Ez úgy valósult meg, hogy három új irodával bővült az épület, egymástól elszeparáltan tudnak dolgozni a kollégák. Eddig is elfértünk az épületben, de több munkacsoport dolgozott egy-egy irodában, ami a személyes ügyintézést és az ezzel járó diszkréciót nem tette lehetővé. Most viszont megfelelő tér áll rendelkezésre, és ehhez a térhez nagyon szép, kulturált, modern bútorokat is beszereztünk. Munkaállomásokat tudtunk kialakítani, egy kicsit modernebbé, emberközelibbé tettük a központi épületnek a berendezését” – szólt a tájékoztatón Gurály Edina, a Vöröskereszt megyei igazgatója.

Folytatódott a központ akadálymentesítése, rámpát és egy földszinti mosdót építettek. Számítógéppel, laptopokkal, gyakorlóbabákkal és defibrillátorral, nyomtatóval gazdagodott a megyei iroda. Teakonyha és raktár is készült. Emellett mód adódott az energetikai korszerűsítésre is. A 2018 decemberében befejezett felújítás értéke több mint 24 millió forint. Hasonló korszerűsítés történt a megyében, több területi helyszínen is.

Az országos projekt keretében, 11 településen több mint 4 ezer négyzetméter infrastrukturális felújítást valósított meg a Magyar Vöröskereszt. Járműveket, informatikai eszközöket, mobil raktárt és irodabútort vásároltak. 25 defibrillátorral és egyéb kellékekkel, csecsemőápolási babákkal gazdagodott a hálózat. Balatonlellén nyaralót, Nógrád megyében ifjúsági tábort újítottak fel.

A projekt az EFOP pályázat keretében, az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg 2017. július 1. és 2021. január 31. között, közel 650 millió forint értékben.

Előző hír
Tovább csökkent a légszennyezettség, már sehol sem veszélyes a levegő a szálló por miatt
Következő hír
Új szabályok – Vásárlóbarát módon változott a jótállás és a szavatosság

Kapcsolódó híreink