A kórházban is járt a Mikulás – a gyermekosztályra vitte a csomagokat
Mikulás-csomaggal lepték meg a Jósa András Tagkórház Gyermekosztályán fekvő kis betegeket. A szakszervezet immár 16 éve minden esztendőben megszervezi ezt a jótékonysági akciót a városvezetés és a polgármester támogatásával.
A Mikulás angyal és krampusz kíséretében érkezett péntek reggel a gyermekosztályra, hogy egy kis örömöt és ünnepi hangulatot vigyen a gyerekek mindennapjaiba.
Nagyon boldogok, amikor megjelenik a Mikulás. Örülnek neki, és egy kicsit eltereli a figyelmüket a betegségről és a kórházi helyzetről
- mondta Dr. Guthy Ildikó, a Nyíregyházi Jósa András Tagkórház Gyermekosztályának főorvosa.
A csomagokat Jászai Menyhért alpolgármester és Dr. Kása Brigitta, aljegyző, az alapszervezet elnöke adta át a gyerekeknek.
A december az ajándékozásról, az együttlétről és az örömről szól. Ennek a hónapnak kiemelkedő pontja a Mikulás napja, ezért a Városháza szakszervezeti csoportja és a városvezetés minden évben ellátogat a kórházba, hogy ajándékot vigyen a gyerekeknek
- tette hozzá Jászai Menyhért, Nyíregyháza MJV alpolgármestere.
Nem csak édesség került a csomagokba
A csomagokban csokoládé és egyéb édességek kaptak helyet, de évről évre ügyelnek arra is, hogy friss gyümölcs is jusson bele. Idén mandarin tette teljessé az ajándékot.
A csomagokat a magyar köztisztviselők, közszolgálati dolgozók és közalkalmazottak szakszervezetének, valamint a polgármesteri hivatal dolgozóinak tagjai állították össze. Számunkra már 16 éve rendkívül fontos, hogy Mikuláskor egy kis meglepetést vigyünk az itt gyógyuló gyerekeknek
- mondta Dr. Kása Brigitta, Nyíregyháza MJV aljegyzője.
Dr. Kovács Gábor, a kórház orvosigazgatója kiemelte: a téli hónapok különösen megterhelőek a gyermekgyógyászat számára, hiszen ilyenkor sok gyermek szorul kórházi ellátásra.
Több mint 100 gyermeket kezelnek jelenleg
Jelenleg is több mint száz gyermeket kezelnek kollégáink. Ebben az ünnepi időszakban különösen fontos számunkra, hogy ezzel a kis figyelmességgel is enyhítsünk a gyerekek és családjaik nehézségein
- mondta az orvosigazgató.
A szakszervezet immár 16 éve dolgozik azon, hogy a kórházban fekvő gyermekeknek az ünnepi időszakban is jusson néhány kedves, mosolyt hozó pillanat.


