Vízilabda OB-II - hét év után rendeznek bajnoki fordulót Nyíregyházán

Vízilabda OB-II - hét év után rendeznek bajnoki fordulót Nyíregyházán

 Február 09-én szombaton Nyíregyházán folytatódik a férfi vízilabda OB II-es Országos Bajnokság Észak-keleti csoportjának küzdelme. Az alapszakasz utolsó 5. fordulójában az AQUA SE csapata a Cegléddel és a Gyöngyössel mérkőzik hazai közönség előtt. A 15 éve működő utánpótlás nevelő egyesület korábban már többször is szerepelt a nemzeti bajnokság harmadik vonalában, legutóbb éppen hét éve. A mostani csapat a 2018/19-es őszén indult bajnokságra a "kiöregedett" serdülő játékosokból és a korábbi sajátnevelésű, de még aktív vízilabdásokból állt össze. A csapat számára csak a győzelem elfogadható eredmény annak ellenére is, hogy az alapszakasz során szerzett pontokat a középszakaszba nem viszik magukkal a csapatok, de a végső helyezés miatt nem mindegy, hogy milyen eredményt ér el a csapat.

Mérkőzések:
10.00 AQUA SE - Cegléd
13.00 AQUA SE - Gyöngyös

A hétvégi vízilabda esemény érdekessége, hogy országos bajnoki fordulót legutóbb 2012-ben rendeztek Nyíregyházán. A két hazai érdekeltségű mérkőzések mellett további négy izgalmas meccset láthatnak azok, akik ellátogatnak a Sóstói 50 méteres uszodába. A szervező AQUA Sport Egyesület mindenkit szeretettel vár! A mérkőzéseke a belépés a Vízben Fitten Tárt kapus program részeként egész nap ingyenes! Az 50 méteres medence a strandfürdő bejáratán keresztül (Berenát út 1-3.) közelíthető meg. Papucs vagy cipővédő használata kötelező!

További mérkőzések ezen a napon:

11.00 GyAVC -Dr.Synergy-Miskolc
12.00 Egri Vízmű SC - Erzsébeti SMTK
14:00 Ceglédi VSE - Erzsébeti SMTK
15:00 Dr.Synergy-Miskolc - Egri Vízmű SC

Bajnokság állása - Észak-Keleti csoport:

1. Egri Vízmű Sport Club 24
2. Dr. Synergy-Miskolc Vízilabda SC 19
3. AQUA SE Nyíregyháza 13
4. Ceglédi VSE 9
5. Erzsébeti Sc Munkás Testedző Kör 3
6. Gyöngyösi Alligátorok Vízilabda Club 3