Újra találkoztak a Nyíregyházi Iserlohn Bizottság tagjai
Fotó: P. Tóth Nóra / Nyíregyházi Iserlohn Bizottság

A megbeszélés során több témát is érintettek a bizottsági tagok, együttműködve a Mustárház vezetőjével, Dombóvári Gáborral, valamint az önkormányzat külügyi referensével, Véghné Sinkovicz Ágnessel.

Az október eleji bizottsági ülésen értékelték az elmúlt aktív időszak testvérkapcsolati tevékenységeit, úgy mint a Natürlich – Természetes elnevezésű kiállítást, melyet a testvérkapcsolati együttműködés hívott életre. 

A találkozón további partnerkapcsolati lehetőségeket kerestek és újabb kapcsolódási pontokat a középiskolák között, valamint a meglévő, illetve az újonnan indult kapcsolatok terén. Új lehetőségként dolgoznak a partnerek a szakképzés területén, és a már sok éve működő kapcsolatokban (levéltárak, múzeumok, gimnáziumok) is újabb közös programok lehetőségeiről beszélgettek a résztvevők.

A Mustárházba látogató iserlohni diákok és felnőtt szervezők számára szervezett programokról és a jövő évi tervekről is szó esett.

 

Szerző: P. Tóth Nóra / Nyíregyházi Iserlohn Bizottság