Többórás napsütéssel búcsúzik a hét
Többórás napsütéssel búcsúzik a hét

A tartós északias áramlás révén szabad utat nyer a hideg levegő hazánkba. A vasárnap azonban még nem tartogat markáns változást, ugyan mediterrán ciklon nyúlik fölénk dél felől, de csapadékrendszere majd csak estétől érinti déli megyéinket.

 

Eleinte gyengén vagy közepesen felhős idő várható többórás napsütéssel, ugyanakkor dél felől egyre több, egyre vastagabb felhő érkezik – írja az Országos Meteorológiai Intézet. 

 

Számottevő csapadék nem várható, inkább csak a déli megyékben fordulhat elő az esti óráktól gyenge vegyes halmazállapotú csapadék. Az északi, északkeleti szél többfelé megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul. Késő estére -3 és +3 fok közé csökken a hőmérséklet.

Az ország déli felén jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég, északon viszont lehetnek gyengén felhős, átmenetileg derült részek is. A déli megyékben néhol kisebb hószállingózás előfordulhat. Az északi, északkeleti szél élénk lesz a középső országrészt leszámítva.

 

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és -7 fok között valószínű, de a fagyzugokban -10 fok is lehet.