Táncünnep Budapesten – Martin Gála az 50 éves táncházmozgalom évfordulójára

A megyei különítmény nagy sikerrel szerepelt szombaton este az Országos Táncháztalálkozó nagyszínpadán, körülbelül nyolcezer néző előtt, a Martin György Néptáncszövetség gálaműsorában.

– A Népművészet Ifjú Mesterei, Aranysarkantyús és Aranygyöngyös valamint Ezüstpitykés és Gyöngygalléros Táncosok, nyírséges, művészetis, aranyszalmás és nagyecsedi táncosok, egyszóval régi és mostani mesterek régi és mostani tanítványai nagy lelkesedéssel és lokálpatrióta büszkeséggel mutatták be legszebb szatmári táncainkat a táncházmozgalom 50 éves jubileumára készült, 630 táncost, zenészt és énekest felvonultató, monumentális műsorban! Köszönöm megyei táncosainknak és tanítványaiknak, hogy első szóra elfogadták a felkérést és kiváló teljesítménnyel vettek részt az emlékezetes gálaműsorban! Külön köszönöm  a szintén megyei kötődésű Végső Miklósnak a tánckezdő közös pásztorbotolót, Murguly Lajosnak és Tóth Miklósnak az ecsediek mindig friss és lenyűgöző táncát, valamint Horváth Eszternek és Demarcsek Dénielnek, hogy "dunás" táncművészként is szívesen csatlakoztak a csapatunkhoz! – tájékoztatta szerkesztőségünket Demarcsek György.