Sztárvendég a Helló Nyíregyházán – D. Nagy Lajos nem először lép nyíregyházi színpadra
Kevés olyan zenei formáció van, ami Magyarországon annyi generációnak volt meghatározó, mint amennyinek a Bikini. Koncertjeiken rendszeresen rajongók százai éneklik velük a Mielőtt végleg elmegyek vagy éppen a Közeli helyeken című örökzöld slágereket, népszerűségük pedig évtizedek után is töretlen. Folyamatosan járják az országot, és külföldi fellépéseik is vannak. Az együttes frontemberével, D. Nagy Lajossal nyíregyházi gyökereiről, legendává vált koncerttörténeteiről és persze a jövőről beszélgettem.
A zenész már több mint két évtizede, hogy a Bikini együttes frontembere. Tiszalökön született, de később családjával Budapestre költözött. Diákcsínyeknek köszönhető, hogy aztán mégis visszakerült a megyébe, méghozzá Nyíregyházára, a Széchenyi István Közgazdasági Szakközépiskolába, ahol végül befejezte tanulmányait.
Először rossz volt, hogy kiragadtak a megszokott közegből, de hamar feltaláltam magam. Zenekart alapítottam és egyre jobb volt minden. Leérettségiztem, aztán elhagytam Nyíregyházát, de az emlékek megmaradtak bennem. Hogy mi történik az emberrel, amikor 18 éves, azt talán soha sem felejti el.
– kezdte a beszélgetést D. Nagy Lajos.
„A bimbózó sikert választottam”
Az énekes bár dolgozott a közgazdaságban, zenekara mindig volt. Hétvégente járták az országot, és játszották a világslágereket. Aztán – akkor már a Rolls Frakció énekese volt – eljutott arra a pontra, amikor el kellett dönteni, hogy zenész lesz, vagy közgazdász. Az éppen bimbózó sikert választotta: zenész lett.
„Harcba szálltam érte”
Az énekes azt mondja, a dalaik azért maradnak örökzöldek, mert olyan gondolatok rejlenek bennük, amik mindig aktuálisak lesznek.
Ezek a sorok például: „Ne legyek én, soha ne legyek eladó, magamat eladó, Mikor csak a félelem megfizethető bennem” – ezek soha nem évülnek el, hányszor felmerül gondolatainkban! A mai fiatalok is a dalok szellemiségét keresik. Legszívesebben talán a „Mielőtt elmegyek” c. dalt játszom. Amikor az első lemezünket befejeztük, és a stúdióban szelektáltuk a dalokat, valaki azt vetette fel, hogy ezt a dalt ne tegyük fel a lemezre, mert túlságosan sláger. Nemcsak azért, mert én írtam a szövegét, de már akkor a kedvencem volt, és ezért harcba szálltam érte. Azt mondtam, amit azóta is sokszor: Ne féljetek a slágerektől! Sokáig ment a vita, a végén a dal maradt. Az új lemezen ez volt a húzó dal, a lemezt három hónap alatt 120 ezer példányban adták el.
– hangsúlyozta.
A beszélgetés folytatását ide kattintva olvashatja!
Bruszel Dóra
Fotó: Internet