Szibériai fagy hűti mínusz tíz fok alá Magyarországot
Szibériai fagy hűti mínusz tíz fok alá Magyarországot

Vasárnap eleinte még nagyrészt borult idő várható, több helyütt hullhat némi hó, majd délutántól csökken a felhőzet és a csapadék esélye. Az északnyugati szelet a Dunántúlon sokfelé élénk, néhol erős lökések kísérik, másutt mérsékelt marad a légmozgás – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat, amely már a szerdai rendkívüli enyhülésről is hírt ad.

A hőmérséklet kora délután +1 és -4, késő este -4 és -10 fok között várható.

Este nagyrészt gyengén vagy közepesen felhős égre számíthatunk, ugyanakkor keleten, északkeleten erősen felhős területek is lehetnek. Legfeljebb jelentéktelen hószállingózás fordulhat elő. Mérsékelt lesz az északnyugati szél. A hőmérséklet késő este -3 és -10, hajnalban többnyire -7 és -15 fok között alakul.