Szemle: történelmi témák jelenidőben
Szemle: történelmi témák jelenidőben

Történelmi témák adják a Szabolcs-szatmár-beregi Szemle napokban megjelent őszi száma tartalmának nagy részét.

Többek között Holmár Zoltán történész a nyíregyházi Kállay-ház fordulatos történetét mutatja be részletesen, miként lett az egykori főorvos 1904-ben felépült lakóházából 1927-ben katonai parancsnokság, majd 2015-ben kezdődött felújítása után múzeumi épület, amelyben a Kállay Gyűjtemény működik. Karádi Zsolt a negyvenéves Móricz Zsigmond Színház évtizedeiről ír szép képekkel illusztrált cikkében. A Műemlékek és Műemlékhelyszínek Nemzetközi Tanácsa rangos díjjal ismerte el a máriapócsi Szeplőtlen Szűz Mária középkori római katolikus templom felújítását, amelynek érdekes hátterét Sipos László ismerteti. Szabó G. Ferenc Kölcsey Ferenc debreceni diákéveit mutatja be. Marik Sándor Biró Borbála talajorvossal, mikrobiológus professzorral készített interjút.