Segítség a mozgásban – Egy kisbuszt kapott kölcsön a táborokba járáshoz a gyermekrehabilitációs osztály
Fotó: Illusztráció

A Magisz Kft. jótékonysági felajánlásként másfél hónap használatra adott át egy mikrobuszt a Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület számára. A kisbuszt a rehabilitációban részt vevő gyermekek akadálymentes mozgatásában fogják használni, a nyári táborok és a kórház között. Az együttműködésről dr. Pethő Ágnes nyugalmazott főorvos, a „Kérlek, Segíts!...” Alapítvány kuratóriumi elnöke beszélt televíziónknak.

A „Kérlek, Segíts!...” Alapítvány a kezdettől fogva támogatja a gyermekrehabilitációs osztályt a kórházban. A kórház területéről való kilépéshez jelent segítséget a mikrobusz. 5-6 csoport gyermek van egy időben a kórház táboraiban, az ő biztonságos utaztatásuk része lesz ez a busz. Kicsit jutalmazzuk a gyerekeket, akik egész évben dolgoztak, másrészt a rehabilitációt emberbarátabbá teszi, és kilépünk a kórházi keretek közül. Ezeket a gyerekeket megtanítjuk arra, hogyan képesek mozogni, a rehabilitáció által a gyerek hogyan tudják a saját képességeit legjobban kifejleszteni, és a környezetnek kell a hiányosságokat pótolni, és akadálymentessé tenni. Ez a busz utazóképessé teszi a gyerekeket, amiért nagyon hálásak vagyunk”.