Schimnoutz István 90 éves – Újabb szépkorút köszöntöttek Nyíregyházán

Schimnoutz István 90 éves – Újabb szépkorút köszöntöttek Nyíregyházán
Fotó: Szarka Lajos

Újabb szépkorút köszöntöttek Nyíregyházán, Schimnoutz István 90. születésnapja alkalmából megkapta Magyarország Kormánya és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata emléklapját.

Az ünnepeltet az önkormányzat nevében Ágoston Ildikó közgyűlési képviselő és Kissné Orosz Anita, a Szociális és Köznevelési Osztály munkatársa köszöntette hétfő délután. Schimnoutz István 1931. augusztus 28-án született Gyertyánligeten, ami akkor még Csehországhoz, de ma már Ukrajnához tartozik. 1995-ben költözött Nyíregyházára, ekkor már két gyermeke is a városban élt. Feleségével azóta is Nyíregyházán éli nyugdíjas éveit.

Kapcsolódó galéria

Szépkorú köszöntése - Schimnoutz István