Rendhagyó módon zajlik az adventi időszak a Sóstói Múzeumfaluban
Fotó: Szarka Lajos

Magyarország Kormányának járványügyi intézkedései miatt november 10-én tartott nyitva ebben az évben utoljára a skanzen.

A munka azonban nem állt meg, bár már nem fogadhatnak látogatókat, a várhatóan tavaszi nyitásig dokumentálják és rendszerezik az év folyamán muzeológusaik által gyűjtött vagy felajánlás formájában hozzájuk érkezett tárgyakat.

Advent első vasárnapjától kezdve pedig, egészen Karácsonyig, kézműves tevékenységekhez is ötleteket adnak a skanzen munkatársai, melyeket minden szombat reggel osztanak meg a Sóstói Múzeumfalu egyre nagyobb népszerűségnek örvendő közösségi média felületén.

Érdemes tehát a skanzennel tartani az ünnepvárás időszakában, az újranyitást követően pedig felkeresni a múzeumfalut, hiszen a raktárakban egyedülálló kincsek várják, hogy megmutathassák magukat a nagyközönség számára is.

A részletekről Baloghné Szűcs Zsuzsannát kérdeztük a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában: